9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 14 Серпня, 2022

Американці готові постачати ядерне паливо одночасно на всі АЕС України

Американська ядерна компанія Westinghouse заявляє, що готова поставляти ядерне паливо одночасно на всі атомні електростанції України.

Про це повідомляє НВ.Бізнес з посиланням на інтервью віце-президента і керуючого директора Westinghouse Азіза Дага.

У нинішньому контракті з національною атомною енергогенеруючою компанією Енергоатом прописано, що може бути поставка одночасно на всі енергоблоки України. Компанія Westinghouse готова виконати даний пункт контракту. Ми будемо раді це зробити й готові виконати таке прохання Енергоатома, якщо воно надійде, – заявив Даг.

Нагадаємо, що в липні Державна інспекції ядерного регулювання України узгодила можливість експлуатації ядерного палива Westinghouse на енергоблоках №1 і №4 Запорізької АЕС (Енергодар, Запорізька область).  Раніше Westinghouse заявляла, що готується до нарощування поставок ядерного палива власного виробництва на українські АЕС і збільшення своєї частки на ринку ядерного палива України.

У 2016 році Україна збільшила у грошовому обчисленні імпорт свіжих ядерних збірок для роботи атомних електростанцій у компанії Westinghouse у 5 разів, з $32,7 млн до $162 млн, а у компанії ТВЕЛ знизила на 36,7%, з $610,9 млн до $386, 8 млн порівняно з імпортом у 2015-му.

Крім того, міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик заявляв про інтерес з боку Westinghouse та однієї з французьких компаній до будівництва заводу з фабрикації ядерного палива в Україні.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають