9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Збереження мораторію на експорт лісу дозволить збільшити ВВП України на 100 млн доларів

blankВпровадження в Україні мораторію на експорт необроблених матеріалів в поєднанні з вживанням заходів з розвитку деревообробної промисловості дозволить скоротити промислову вирубку лісу в Україні на 44,3%, а також збільшити ВВП України більш ніж на 100 млн доларів.
Про це в пише в Дзеркалі тижня кандидат економічних наук, експерт CMD-Ukraine Ігор Гужва, посилаючись на дані дослідження, проведеного Державним науково-дослідним інститутом інформатизації та моделювання економіки.

Відзначається, що згідно з дослідженням, завдяки мораторію і додаткових заходів обсяг виробництва української продукції деревообробної та меблевої промисловості зросте на 9,8%, а експорту – на 14,4%. Очікуване зростання обсягу податкових надходжень від підприємств галузі до державного та місцевого бюджетів становить 10 млн доларів, а обсяг збільшення ВВП України – 100,7 млн ​​доларів. Обсяг ефективного перерозподілу доходів в національній економіці на користь деревообробної промисловості, при цьому, повинен скласти 45,3 млн доларів США.

Під час відсутності обмежувальних заходів на експорт лісоматеріалів, згідно з дослідженням, призведе до зростання обсягів вирубки лісів на 6,6%, збільшення експорту необроблених лісоматеріалів на 15% і зменшення обсягів виробництва української деревообробної промисловості на 4,6% Податкові надходження до державного та місцевого бюджету, при цьому, можуть скоротитися на 3,3 млн доларів, а ВВП України – впасти на 34,3 млн доларів.

Раніше президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер повідомив, що Петро Порошенко в ході саміту Україна-ЄС в Брюсселі висловив намір зняти заборону на експорт деревини. “Це було наше умова. Як я розумію, це буде зроблено протягом наступних декількох тижнів, що дасть нам можливість надати наступний транш на 600 млн євро макрофінансової допомоги з нашого боку “, – заявив він. На початку липня 2015 року президент Петро Порошенко підписав закон про мораторій на експорт лісу. Він зробив це через три місяці після прийняття закону Верховною Радою. Мораторій вводиться строком на десять років. Діяти він почав для деревних порід, крім сосни, – з 1 листопада 2015 року; для деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають