9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 18 Серпня, 2022

Було затверджено концепцію індустріального парку у Чорткові

У четвер, 8 серпня, відбулася 64 позачергова сесія Чортківської міської ради, яку провів міський голова Володимир Шматько.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на офіційну сторінку Facebook Чортківської міської ради.

Першим питання порядку денного було затвердження Концепції індустріального парку «Chortkiv-West». Депутати прийняли рішення підтримати Концепцію, що є першим кроком на шляху до створення індустріального парку у Чорткові.

Надалі необхідні документи будуть скеровані в Міністерство економічного розвитку і торгівлі України для включення індустріального парку «Chortkiv-West» в єдиний Реєстр індустріальних парків України.

Без затвердженої Концепції створення вищезгаданого промислового центру в місті просто неможливе. Основною метою даного документа є обґрунтування та концептуальне планування індустріального парку (мета, завдання, місце розташування, розмір відведеної земельної ділянки тощо).

Створення «Chortkiv-West» забезпечить:
– залучення інвестицій в економіку міста; 
– сприятливі умови для функціонування та розвитку промислових підприємств;
– економічний розвиток міста;
– створення нових робочих місць;
– збільшення надходжень до міського та державного бюджетів;
– розвиток індустріального потенціалу регіону.

Згідно Концепції, площа індустріального парку у Чорткові сягатиме 87,68 гектарів. Він може створити для міста понад сім тисяч робочих місць. 
Створення та функціонування індустріального парку «Chortkiv-West» може посприяти повному або частковому вирішенню наступних цілей та задач на період до 2026 року:

– залучення до 545 млн. дол. США впродовж 2019-2026 рр.;
– створення близько 7300 нових робочих місць упродовж 2019-2025 рр.;
– досягнення позитивного сальдо створення/ліквідації нових компаній;
– зростання місцевих зборів та податків від бізнесу до 2025 р.;
– збільшення частки власних надходжень у міському бюджеті у 2020 р.;
– зменшення вдвічі до 2025 р. кількості сезонних та постійних трудових мігрантів (зокрема молоді).

Звісно, створення індустріального парку передбачає чимало капіталовкладень. Частина коштів для старту будівництва даного об’єкту вже є. В липні цього року міський голова Володимир Шматько взяв участь у національному телепроєкті «Нові лідери – 2».

Він презентував ідею створення «Chortkiv-West». Проєкт Володимира Петровича підтримали 72,01% глядачів. Відтак, голова міста виграв 1 мільйон гривень на реалізацію проєкту. Зі слів міського голови, кошти витратять на розробку проєктно-кошторисної документації та проведення всіх комунікацій до майбутнього індустріального парку (електро- та газопостачання, водопостачання та водовідведення, Інтернет).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають