9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Залізна руда стала найбільшою статтею експорту України у березні

Український експорт у березні скоротився майже вдвічі у порівнянні з лютим і становив майже 6 млн тонн різної продукції на $2,7 млрд.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на GMK center.

Найбільшою статтею експорту стала залізна руда – 3,1 млн тонн (у лютому – 3,7 млн ​​т) на $439 млн Березневий імпорт в Україну впав більш ніж утричі – до $1,8 млрд із $5,9 млрд у лютому.

Про це написала перший віцепрем’єр-міністр, міністр економіки України Юлія Свириденко на своїй сторінці у Facebook.

blank
Фото: Енергомашспецсталь

Крім того, у березні суттєво скоротився експорт сталі. Наприклад, експорт плоского прокату впав майже в 10 разів – до 47 тис. т із 437 тис. т у лютому. За окремими видами металопродукції експорту взагалі не було. Це пов’язано насамперед із зупинкою виробництва та руйнуванням метпідприємств.

«Через блокування портів найбільше постраждав аграрний експорт. У березні ми експортували 1,1 млн т кукурудзи, 309 тис. т пшениці, 118 тис. т соняшникової олії, 40 тис. т соєвих бобів. Все це вчетверо менше, ніж протягом лютого. Крім того, у цій статистиці є частка вантажів, які встигли залишити порти України у перші дні нападу Росії», – додала Юлія Свириденко.

blank

За її словами, за багатьма позиціями продукції з глибоким ступенем перероблювання обсяг експорту залишився на рівні минулого місяця. Наприклад, кабельна продукція, експорт якої становив $111 млн (у лютому – $130 млн), або листи облицювальні з дерева – $32 млн проти $26 у лютому.

«Є приклади, коли експорт досить значно зріс. Експорт горіхів у березні збільшився до 7 тис. т (з 4 тис. т у лютому) на $23 млн. Або портландцемент, експорт якого склав 116 тис. т у порівнянні з 45 тис. т у лютому», – зазначила глава Мінекономіки.

Останні новини:

Зараз читають