9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Березня, 2023

Законопроект про будівництво 3-го і 4-го блоків Хмельницької АЕС може бути внесений в Раду до кінця року

Законопроект про розміщення та будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС може бути внесений до Верховної Ради України до кінця року. Як повідомляє енергореформи, про це заявив президент ДП “НАЕК” Енергоатом “Юрій Недашковський на Хмельницькій АЕС. Передає Національний Промисловий Портал

“У листопаді плануємо отримати схвалення Кабінету міністрів України, підготувати відповідний законопроект про розміщення та будівництво цих блоків, і до кінця цього – початку наступного року він повинен бути вже на розгляді в парламенті України”, – сказав він.

Як повідомив президент “Енергоатому”, компанія вивчає різні варіанти добудови блоків з іноземними партнерами.

“Паралельно ми вивчаємо можливості добудови блоків не в рамках наявного проекту, а по тим продовженням, які маємо сьогодні від компаній з Китаю, Кореї. Є й інші варіанти, але зрозуміло, що вони в набагато меншому ступені опрацьовані, ніж базовий варіант добудови з реакторним обладнанням виробництва Skoda”, – зазначив він.

За словами Ю.Недашковського, проект добудови блоків на ХАЕС безпосередньо пов’язаний з реалізацією проекту “Енергетичний міст” Україна-ЄС “.

“За проектом” Енергетичного моста “ситуація наступна: ми очікуємо, що найближчим часом до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України надійде підготовлене за західними стандартами техніко-економічне обґрунтування, яке ляже в основу подальшого конкурсу на державно-приватне партнерство. До кінця року, якщо вдало пройде цей конкурс, міністр зможе підписати з його переможцем договір про державно-приватне партнерство, який передбачатиме інвестиції в цілий ряд енергетичних об’єктів”, – повідомив президент НАЕК.

Зокрема, передбачається відновлення ЛЕП від ХАЕС до підстанції “Жешув” (Польща), реконструкція підстанції “Західно-Українська” (поділ на два класу напруги – 330 і 750 кВ), з подальшим приєднанням лінії 750 кВ до європейської мережі ENTSO-E в Альбертирша (Угорщина).

“По термінах базовий варіант добудови блоків з реакторами виробництва Skoda і” Енергетичний міст “ув’язані, оскільки ми розглядаємо цей проект, як фінансовий інструмент для добудови 3-го і 4-го блоків ХАЕС”, – додав він.

Ю.Недашковський також повідомив, що на сьогодні практично готовий проект експортного контракту на майбутні постачання електроенергії в Європу.

“Проект контракту ми на сьогодні вже практично відпрацювали, причому відпрацьовували його разом з потенційним покупцем електричної енергії і банком Barclays, щоб під заставу цього контракту можна було отримати відповідний фінансовий ресурс”, – пояснив президент НАЕК “Енергоатом”.

Нагадаємо, в листопаді 2015 року президент НАЕК “Енергоатом” Юрій Недашковський повідомив, що чеська Skoda підтвердила готовність брати участь в завершенні будівництва третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС шляхом виробництва двох комплектів реакторних установок.

Переговори про комерційні умови співпраці зі Skoda почалися після денонсації Верховною Радою угоди про завершення будівництва Х3 / Х4 спільно з РФ.

Угода між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації від 9 червня 2010 року про співробітництво в будівництві енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС денонсована з 12 травня 2016 року. Верховна Рада підтримала цю пропозицію 16 вересня 2015 року. Тоді ж парламентарії прийняли закон про визнання того, що припинив дію закон України “Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС”.

За інформацією “Енергоатому”, реалізація цього проекту на Хмельницькій АЕС обійдеться Україні в суму близько EUR4 млрд.

Проект “Енергетичний міст” Україна – Європейський Союз “передбачає постачання в ЄС електроенергії, вироблюваної енергоблоком №2 Хмельницької АЕС.

“Енергоатом” є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує Запорізьку, Південно-Українську, Рівненську і Хмельницьку станції з 15 енергоблоками, оснащеними водо-водяними енергетичними реакторами, загальною встановленою електричною потужністю 13,835 тис. МВт.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають