9.5 C
Alba Iulia
Середа, 19 Січня, 2022

Верховна Рада дала старт “великій приватизації”

Верховна Рада ухвалила закон “Про приватизацію державного майна”

Метою документа є суттєве вдосконалення, спрощення та скорочення процедур приватизації для досягнення високих темпів приватизації, прозорості та відкритості приватизаційного процесу, залучення широкого кола інвесторів до придбання державної власності.

Згідно з документом, перелік об’єктів великої приватизації, які підлягають продажу, затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Фонду державного майна України. Переліки об’єктів малої приватизації, що підлягають продажу, затверджуються Фондом державного майна України.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на finance.ua 

Об’єкти соціально-культурного призначення приватизуються з умовою про збереження профілю діяльності; об’єкти соціально-культурного призначення, які не функціонують більше трьох років або знаходяться в аварійному стані, можуть бути перепрофільовані.

Продаж об’єктів на аукціоні здійснюється за наявності не менше двох учасників аукціону і вважається що відбулався, у разі здійснення на аукціоні не менше одного кроку аукціону. У разі, якщо для участі в аукціоні з продажу об’єкта приватизації подано заяву на участь в аукціоні від одного покупця, аукціон визнається недійсним, а державний орган приватизації приймає рішення про приватизацію зазначеного об’єкта шляхом викупу єдиному покупцеві за запропонованою ним ціною, але не нижчою за стартову. У разі якщо об’єкт, який пропонувався для продажу на аукціоні, не проданий, державний орган приватизації приймає рішення про приватизацію такого об’єкта на аукціоні без умов або на аукціоні зі зниженням стартової ціни.

У разі якщо об’єкт приватизації виставляється вперше на аукціон зі зниженням стартової ціни, то стартова ціна знижується аукціонною комісією на 25%. Якщо об’єкт приватизації виставляється на продаж на аукціон зі зниженням стартової ціни вдруге, то стартова ціна продажу знижується аукціонною комісією на 50%.

Перше читання документ пройшов ще 9 листопада 2017 року. Ухвалення закону про приватизацію є одним з головних вимог МВФ для надання Україні чергового траншу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають