9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Великі підприємства Львівщини частково відновлюють роботу після карантину

Великі підприємства Львівської області поступово повертаються до роботи після зупинки через пандемію коронавірусу. Разом з тим департамент економічної політики Львівської обласної державної адміністрації прогнозує, що промисловість області частково відновиться не раніше від вересня. Повідомляє Zaxid.net.

За словами місцевих чиновників, низка підприємств з середнього та великого бізнесу у своїх звітах до податкової та Держслужби статистики показувала часткову зупинку виробництва, а по допомогу до держави звернулося понад 700, підприємств. За кількістю таких заявок по допомогу з виплатою заробітних плат Львівщина опинилася у п’ятірці лідерів в Україні. Нині підприємства легкої промисловості, машинобудування та деревообробки, які є здебільшого експортоорієнтованими, поступово виходять на докризові показники. Втім, чиновники кажуть, що цього літа годі чекати на суттєве зростання виробництва, оскільки адаптивний карантин ще триває.

Згідно з даними Державної служби статистики у Львівській області, виробництво промислової продукції в області у січні-квітні 2020 року в порівнянні з аналогічним періодом торік зросло на 5,4%. Зокрема переробна промисловість зросла на 6,6%, а добувна на 6%. Лідерами були підприємства, що займаються виробництвом харчових продуктів, напоїв, хімічної та фармацевтичної продукції. Натомість падіння промислового виробництва відбулося на підприємствах машинобудування – на 20,3%, текстильного виробництва – на 16,1%, виготовлення виробів з деревини та виробництво паперу – на 1,9%.

Львівські підприємства, які виготовляють товари першої необхідності, не зупиняли роботи. Також повної зупинки не мали ті компанії, які могли реалізовувати свою продукцію через онлайн-магазини та торгові заклади, діяльність яких не була заборонена урядом. Частково відновив роботу після 1,5-місячного простою завод німецької компанії Leoni у Стрийському районі, який виготовляє електричні кабельні мережі для автомобілів Opel, Porsche, Volkswagen, Audi та інших авто.

Нині ми виготовляємо близько 80% нашої продукції. Деякі відділи все ще перебувають у простої зі збереженням 2/3 від заробітної плати. Коли компанія запрацює на повну потужність – невідомо, адже ми ще погоджуємо відновлення співпраці з клієнтами. Загалом впала кількість замовлень від клієнтів, приблизно на 20-30% від нашого плану на цей рік,– розповіла речниця Leoni Марта Батюк.

Так, компанія «Бадер Україна» відновила роботу з початку травня, але лише частково. На Львівщині на двох заводах компанії, що виготовляє автомобільну шкіру преміум-сегменту, працює близько 3,8 тис. людей. У частковому простої також перебуває й львівський концерн «Електрон», який виготовляє міський електротранспорт, багатофункціональні автомобілі, електродвигуни малої потужності та іншу продукцію. До складу концерну входить близько десятка підприємств.

Автор: Катерина Чурилова

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають