9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Січня, 2021

В Україні скасували державну монополію на виробництво спирту

 • Верховна Рада скасувала державну монополію на виробництво спирту з 1 липня 2020 року.

  За прийняття законопроєкт №2300 в цілому проголосували 284 депутати при мінімально необхідних 226, передають Українські Новини.

  При цьому в проєкті до 1-го читання передбачалося, що реформа спиртової галузі буде запущена вже з 1 січня 2020 року.

  Так, передбачається надання можливості суб’єктам господарювання будь-якої форми власності здійснювати діяльність з виробництва спирту за умови отримання відповідної ліцензії.

  Однак уточнено, що ліцензія на виробництво спирту видається підприємствам, які мають встановлені цілодобові системи відеоспостереження за виробництвом і відпуском продукції, а відключення систем є підставою для відмови в ліцензії або відкликання ліцензії.

  Крім того, передбачено, що експорт спирту етилового, етилового ректифікованого виноградного і плодового здійснюються суб’єктами господарювання, які отримали ліцензію на виробництво, а імпорт та оптова торгівля – при наявності ліцензії на право оптової торгівлі.

  Також виробники алкогольних напоїв та спирту, що мають відповідні ліцензії, мають право реалізувати спирт власного виробництва для виробництва зазначених алкогольних напоїв.

  У свою чергу депутати обмежили обсяг ввезеного в Україну спирту – річні обсяги спирту, імпортованого суб’єктами господарювання не можуть перевищувати 10% річного обсягу виробленого такими суб’єктами господарювання спирту.

  При цьому наголошується, що заборонено вводити в експлуатацію нові об’єкти виробництва спирту до 1 липня 2021 року.

  Також забороняються зберігання і транспортування біоетанолу без його денатурації 1-10% бензину.

  Не зможуть, згідно з законом, брати участь в приватизації, оренди державних підприємств – виробників спирту резиденти іноземної держави, визнаного державою-окупантом згідно із Законом України або суб’єкти, які побічно контролюються резидентами такої іноземної держави або діють в їх інтересах.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні випробовують дрон-камікадзе «Пілум» (відео)

  Українська компанія A.Drones провела льотні випробування безпілотного літака-снаряда «Пілум».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  «Аеротехніка» поставить аеродромне обладнання авіабазі Нацгвардії

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» поставить аеродромне обладнання авіабазі Національної гвардії України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Програмно-технічний...

  Київський завод прийняв на модернізацію другий літак Ан-26 для ВМС України

  Другий транспортний літак Ан-26 для Військово-морських сил України прибув на модернізацію на «Завод 410 ЦА».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Маріупольська бригада Нацгвардії отримала нову техніку

  Маріупольська бригада оперативного призначення Національної гвардії України отримала нову автотехніку.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.На...

  Донецька залізниця відремонтувала 133 кілометри колій

  Донецька залізниця у 2020 році різними видами ремонту оновила 133,16 кілометра колії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти $1,22 млрд у свій розвиток.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за...

  Зараз читають

  “Укрзалізниця” вводить послугу перевезення вантажів з узгодженими термінами та обсягами

  АТ "Укрзалізниця" з січня 2021 року запроваджує новий продукт для своїх клієнтів — послугу перевезення вантажів у...

  Українські міста торік придбали понад 300 тролейбусів

  Міста України у 2020 році придбали 337 тролейбусів.Цю інформацію надав ресурс AllTransUA, передає Національний...

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води та реконструкції діючої насосної станції із заміною...

  У будівництві аеропорту на Закарпатті визначили переможця передпроєктних робіт

  Переможцем тендеру з виконання передпроєктних робіт із будівництва аеропорту на Закарпатті став консорціум “Ленд Буд Проект ЮА”....