9.5 C
Alba Iulia
Субота, 13 Серпня, 2022

В Україні скасували державну монополію на виробництво спирту

Верховна Рада скасувала державну монополію на виробництво спирту з 1 липня 2020 року.

За прийняття законопроєкт №2300 в цілому проголосували 284 депутати при мінімально необхідних 226, передають Українські Новини.

При цьому в проєкті до 1-го читання передбачалося, що реформа спиртової галузі буде запущена вже з 1 січня 2020 року.

Так, передбачається надання можливості суб’єктам господарювання будь-якої форми власності здійснювати діяльність з виробництва спирту за умови отримання відповідної ліцензії.

Однак уточнено, що ліцензія на виробництво спирту видається підприємствам, які мають встановлені цілодобові системи відеоспостереження за виробництвом і відпуском продукції, а відключення систем є підставою для відмови в ліцензії або відкликання ліцензії.

Крім того, передбачено, що експорт спирту етилового, етилового ректифікованого виноградного і плодового здійснюються суб’єктами господарювання, які отримали ліцензію на виробництво, а імпорт та оптова торгівля – при наявності ліцензії на право оптової торгівлі.

Також виробники алкогольних напоїв та спирту, що мають відповідні ліцензії, мають право реалізувати спирт власного виробництва для виробництва зазначених алкогольних напоїв.

У свою чергу депутати обмежили обсяг ввезеного в Україну спирту – річні обсяги спирту, імпортованого суб’єктами господарювання не можуть перевищувати 10% річного обсягу виробленого такими суб’єктами господарювання спирту.

При цьому наголошується, що заборонено вводити в експлуатацію нові об’єкти виробництва спирту до 1 липня 2021 року.

Також забороняються зберігання і транспортування біоетанолу без його денатурації 1-10% бензину.

Не зможуть, згідно з законом, брати участь в приватизації, оренди державних підприємств – виробників спирту резиденти іноземної держави, визнаного державою-окупантом згідно із Законом України або суб’єкти, які побічно контролюються резидентами такої іноземної держави або діють в їх інтересах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають