9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 6 Жовтня, 2022

В Україні розробили систему моніторингу лісових ресурсів

В Україні запрацював унікальний стартап Znaydeno, який дозволить моніторити несанкціоновану вирубку лісів і тіньове використання земель сільськогосподарського призначення, повідомляючи про це в режимі реального часу.

Першу в своєму роді систему моніторингу лісових угідь, аналога якій в Україні немає, розробили фахівці компанії SmartFarming, повідомляють організатори проекту. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на AgroPortal

Як зазначається, стартап об’єднує новітні програмні розробки, інформацію дистанційного зондування Землі та аерофотозйомки безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Проект також визначає місця несанкціонованої утилізації сміття і порушення меж земельних угідь. Більш того, очікується, що стартап спростить роботу аграрного бізнесу, дозволяючи моніторити і контролювати посіви.

Згідно зі статистикою, за останні 15 років лісові території України скоротилися на 634,2 тис. га. При цьому, за інформацією Державного агентства лісових ресурсів України, за 2015 року обсяги незаконних рубок лісу склали 24,1 тис.м кв., виявлено понад 6 565 випадків браконьєрства Співзасновник Znaydeno Артем Беленко зазначив, що саме тому команда фахівців поставила за мету забезпечити прозорий моніторинг лісових угідь і зберегти природні ресурси країни.

Аналізуючи величезні обсяги геопросторової інформації ми зафіксували колосальні зменшення біомаси лісу. Створена веб-платформа дозволить правоохоронним органам і журналістам оперативно реагувати на нелегальні вирубки лісу і запобігати злочинам. Ми хочемо домогтися відкриття державних реєстрів за дозволами на вирубку лісів і посилення покарань за адміністративні порушення, – пояснив Артем Беленко.

Унікальний сервіс автоматичного збору супутникових даних дозволяє формувати необхідні композитні зображення і вегетаційні індекси. Система зіставляє кадастрові дані з супутниковими за певний період і в реальному часі показує місця незаконних вирубок лісу. Точні локації визначають дрони, які за один виліт здатні охопити до 1 тис. Га земель.

За словами співзасновника Znaydeno Вадима Остапенко, проект уже продемонстрував свою ефективність на конкретному практичному прикладі. Спільно з командою EGAP Vinnytsia розробники запустили геопортал в рамках Немирівської територіальної громади Вінницької області і виявили чисельні порушення цільового використання земель.

Проект показав, що в рамках тестування з 300 га досліджених земель Немирівської територіальної громади приблизно 20 га використовуються незаконно, виявлено 70 фактів земельних правопорушень. Після передачі даних правоохоронних органів, за рахунок штрафів вдалося значно поповнити місцеві бюджети. Нескладно уявити масштаби порушень по всій країні, – поінформував Вадим Остапенко.

Фахівець підкреслив, що Znaydeno найближчим часом планується розширити на територіальні громади Сумської та Львівської областей. Крім того, команда проекту готова активно співпрацювати з представниками влади, профільними відомствами та місцевими органами управління.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають