9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Листопада, 2023

Уряд направив 66 державних підприємств на приватизацію

Уряд затвердив перелік 420 державних підприємств, які будуть передані до управління Фонду держмайна для подальшої приватизації та для ліквідації.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Міністерства економіки України.

Таким чином відбудеться наступний етап тріажу – поділ чергової групи державних активів на життєздатні і такі, що наносять збитки, існують виключно на папері та не можуть зацікавити інвесторів.

66 ДП отримають нових власників в рамках так званої “малої” приватизації. Залучення інвестицій дозволить відновити або модернізувати виробництво, в тому числі й експортно орієнтоване, створити нові робочі місця. Це стане частиною економічної відбудови країни.

354 держпідприємства будуть ліквідовані або реорганізовані. У Мінекономіки кажуть, що в більшості випадків це юридичні оболонки, за якими немає потужностей для поновлення роботи.

В Уряді розглядають приватизацію, як ефективний засіб прискорення економічного зростання.

«Приватний власник здатен швидко налагодити процеси на підприємстві і знову здійснити його перезапуск. А кожен працюючий бізнес сьогодні – це посилення української економіки. Всередині країни існує великий запит на приватизацію та готовність інвестувати в колишні держпідприємства, якщо за інвестором будуть закріплені та гарантовані права власності.», – впевнені в Мінекономіки.

Також у Кабмін вважають, що приватизація дасть змогу поставити крапку в історії з радянським спадком тисяч ДП, які через безгосподарність деградували до такого стану, що далі функціонувати вже не здатні.

Уряд буде і далі продовжувати аналіз державних активів для наступних етапів тріажу держпідприємств, після чого частина з них також знайде нових власників.

Останні новини:

Зараз читають