9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

Український експорт у вересні виріс до рекордного значення з початку війни

Міністерство економіки повідомило, що обсяг українського експорту у вересні 2022 року виріс на 32% порівняно із серпнем – до 9,66 млн тонн.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Зазначається, що у серпні обсяг української продукції, що було вивезено за кордон, складав 7,29 млн тонн.

“Український експорт у вересні виріс до рекордного значення з початку війни. У першому місяці осені обсяг українського експорту у грошовому еквіваленті виріс більше ніж на 23% в порівнянні з серпнем цього року”, – йдеться в повідомленні. 

blank

Також повідомляється, що минулого місяця українські підприємства експортували за кордон продукції на 4 млрд 144 млн доларів.

“Для порівняння в серпні цей показник складав 3 млрд 363 млн доларів. Це найкращий результат з лютого 2022 року”, – додали в Мінекономіки.

blank

В міністерстві підкреслили, що війна і блокування портів створили перекос в логістичних ланцюжках вітчизняного експорту. Так у вересні минулого року експорт кукурудзи склав лише 157 тис. тонн, тобто у 13 разів менше ніж у вересні цього року. Це було пов’язано із тим, що кукурудза врожаю минулого року не була вчасно вивезена через блокаду портів, і тепер її експорт відбувається із запізненням. Це створює додатковий тиск на логістику і ціни. 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають