9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Український фармацевтичний ринок зріс на 20%

Обсяг продажів фармацевтичної продукції в Україні у 2017 році виріс на 20% і становив 70 млрд грн

У натуральному вираженні зростання склало 7% – до 1,224 млрд упаковок. При цьому госпітальні закупівлі в грошовому вираженні зросли на 10%, до 8,8 млрд грн; в натуральному вираженні – на 15% до 109 млн упаковок.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на дослідження “Фармацевтика України. Інфографіческій атлас”

Експерти прогнозують й подальше зростання українського фармринку, а також зростання виробництва на вітчизняних фармакологічних підприємствах, адже за даними дослідження, один українець у рік споживає ліків в середньому на $ 62, тоді як житель Великобританії – на $ 383, Швеції – на $ 501, Канади – на $ 587. Так, за даними, наведеними в дослідженні, українські препарати дешевше своїх закордонних аналогів у 4-16 разів.

В Україні досить низький рівень споживання ліків. Тому тут є великий потенціал для зростання, – прокоментував результати дослідження директор з розвитку фармацевтичної фірми Дарниця Ігор Никифорчин.

Зростання виробництва і споживання фармацевтичної продукції є світовим трендом.  Щорічно світовий фармацевтичний ринок зростає на 5-6%. Майже чверть цього приросту забезпечують країни з ринками, що розвиваються.

Зараз патентний бум спадає, діючих патентів в світі стає менше. Це означає, що у нових країн з’являються можливості для конкуренції, – пояснив Олександр Мамуня, адвокат і патентний повірений юридичної компанії AEQUO.

Мова йде перш за все про виробництво так званих “генериків” – авторизованих копій оригінальних ліків. Як правило, генерики значно дешевше за оригінали, що дає їх виробникам конкурентну перевагу на ринку.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають