9.5 C
Alba Iulia
Середа, 10 Серпня, 2022

Український експорт до Канади поповнився 154 новими товарними позиціями

Український експорт до Канади поповнився 154 новими товарними позиціями, серед яких – легкові автомобілі спецпризначення на $3 млн, мідні бруси та профілі на $2,9 млн і турбореактивні двигуни на $1 млн, повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – продавці України Наталія Микольська.

“Найбільший приріст показали не сировинних товарів. Зростання стосується таких позицій як пристрої на рідких кристалах, звукове електрообладнання, борошно, обладнання для обробки гуми й пластмаси, апаратура з використанням рентгена, друкарське обладнання. По аграрної продукції – сік, мед, соняшникова олія. Тобто, ростуть позиції з високою доданою вартістю”, – зазначила торгпред в ході презентації посібників з експорту в Канаду. Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на “Інтерфакс-Україна

Вона також підкреслила, що в грошовому вираженні нові 154 експортні позиції складають в загальний обсяг експорту $10,2 млн. У цілому за вісім місяців експорт товарів до Канади виріс на 70,9%, або на $12,9 млн у порівнянні з січнем-серпнем 2016 року – до $31,2 млн.

Як зазначив посол Канади в Україні Роман Ващук, найбільш значно зростає експорт в нових нішових сегментах, причому в деяких з них приріст становить від 500% до 8000%.

“Такі цифри означають, що відбувається заповнення нових ніш, раніше ніким не зайнятих. Йдеться про такі товари як енергетичне обладнання, агротехніка. Досвід показує, що зростання експорту відбувається спочатку шляхом заповнення нових ніш, і тільки тоді переходить до розширення вже існуючих секторів експорту”, – сказав він.

За словами Р.Ващука, процес сертифікації товарів для експорту в Канаду буде з часом спрощуватися, тому, що між Канадою і ЄС запущена поступова гармонізація сертифікацією, і аналогічний процес відбувається між Україною і ЄС.

“Надалі також передбачено укладення договорів між сертифікаційними центрами України та Канади. Це також спростить визнання сертифікатів, виданих на території обох країн, дозволить здешевити експортно-імпортні операції”, – додала Н.Микольская.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають