Українська делегація на чолі з першим віце-прем’єром Степаном Кубівим початку в Брюсселі переговори з ЄС про співпрацю в області промисловості.
Передає Національний промисловий портал, з посиланням на ЦТС.
Як повідомляють в Мінекономіки, мова буде йти про регуляторному зближенні з фокусом на участь в європейських колах створення доданої вартості, про промислове аутсорсингу, про залучення України до програм Horizon 2020 і COSME, про обмін технологіями.
В рамках діалогу 1 і 2 березня проходять засідання таких робочих груп: про усунення технічних бар’єрів в торгівлі, про малий і середній підприємництво, про співпрацю в космічній галузі, про державні закупівлі, про автомобілебудування.
Інтеграція України в європейський простір означає зближення в багатьох сферах і галузях. Сьогодні на порядку денному – промисловість … Україні важливо стати частиною великої промислової сім’ї ЄС, щоб продовжити трансформацію економіки з сировинної на високотехнологічну інноваційну індустріальну модель, – цитують в Мінекономіки свого керівника, першого віце-прем’єра Степана Кубіва.
Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – продавці Наталія Микольська відзначила, що сьогодні ЄС є головним торговим партнером України, торгівля з яким зростає.
Для нас важливим є зростання в секторах з високою доданою вартістю – а це наша промисловість. Тому напрацювання робочих груп будуть сприяти власне інтеграції українських компаній в ці ланцюги за рахунок застосування європейських стандартів у промвиробництво України та отримання відповідної сертифікації; взаємовигідного доступу сторін на ринки державних закупівель ; розвитку співпраці українських і європейських МСП, а також розширення співпраці в космічній галузі, – зазначила Микольська.
За даними МЕРТ, українська легка промисловість експортує в ЄС понад 84% своєї продукції, машинобудівна – майже 50%, виробники інших промислових товарів – близько 48%.
У січні-вересні 2016 року порівняно з тим же періодом 2015 року експорт товарів з України в ЄС зріс на 4,4% до 9,8 млрд доларів, при цьому частка машинобудування склала 16,1%, легкої промисловості – 6,2% . Імпорт товарів з ЄС зріс на 7,3% до 12,1 млрд доларів, а частка продукції машинобудування склала 31,8%, легкої – 4,6%.