9.5 C
Alba Iulia
Субота, 18 Вересня, 2021

Українська делегація обговорює з ЄС в Брюсселі розвиток автопромисловості

 • Завод ЗАЗ / Joinfo.ua

  Українська делегація на чолі з першим віце-прем’єром Степаном Кубівим початку в Брюсселі переговори з ЄС про співпрацю в області промисловості.

  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на ЦТС.

  Як повідомляють в Мінекономіки, мова буде йти про регуляторному зближенні з фокусом на участь в європейських колах створення доданої вартості, про промислове аутсорсингу, про залучення України до програм Horizon 2020 і COSME, про обмін технологіями.

  В рамках діалогу 1 і 2 березня проходять засідання таких робочих груп: про усунення технічних бар’єрів в торгівлі, про малий і середній підприємництво, про співпрацю в космічній галузі, про державні закупівлі, про автомобілебудування.

  Інтеграція України в європейський простір означає зближення в багатьох сферах і галузях. Сьогодні на порядку денному – промисловість … Україні важливо стати частиною великої промислової сім’ї ЄС, щоб продовжити трансформацію економіки з сировинної на високотехнологічну інноваційну індустріальну модель, – цитують в Мінекономіки свого керівника, першого віце-прем’єра Степана Кубіва.

  Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – продавці Наталія Микольська відзначила, що сьогодні ЄС є головним торговим партнером України, торгівля з яким зростає.

  Для нас важливим є зростання в секторах з високою доданою вартістю – а це наша промисловість. Тому напрацювання робочих груп будуть сприяти власне інтеграції українських компаній в ці ланцюги за рахунок застосування європейських стандартів у промвиробництво України та отримання відповідної сертифікації; взаємовигідного доступу сторін на ринки державних закупівель ; розвитку співпраці українських і європейських МСП, а також розширення співпраці в космічній галузі, – зазначила Микольська.

  За даними МЕРТ, українська легка промисловість експортує в ЄС понад 84% своєї продукції, машинобудівна – майже 50%, виробники інших промислових товарів – близько 48%.

  У січні-вересні 2016 року порівняно з тим же періодом 2015 року експорт товарів з України в ЄС зріс на 4,4% до 9,8 млрд доларів, при цьому частка машинобудування склала 16,1%, легкої промисловості – 6,2% . Імпорт товарів з ЄС зріс на 7,3% до 12,1 млрд доларів, а частка продукції машинобудування склала 31,8%, легкої – 4,6%.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Парламент ухвалив за основу законопроєкт про розвиток виробництва біометану

  Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5464 "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види...

  Міноборони уклало договори на закупівлю 37 тисяч тонн палива

  Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони розпочав процедури закупівлі пально-мастильних матеріалів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  З початку року виробництво автомобільної техніки в Україні зросло у 2,6 раза

  У серпні підприємствами української автомобільної промисловості було випущено 554 транспортних засоби, що в 4,6 раза більше, ніж у серпні 2020-го.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Для української армії випробовують рухому станцію очищення води «Джерело-2000»

  В інтересах Збройних сил України проводять випробування рухомої станції очищення води «Джерело-2000».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Реалізації проєкту високошвидкісної залізниці в Україні коштуватиме 2-5 мільярдів доларів

  Вартість будівництва високошвидкісної залізниці в Україні може скласти близько 2-5 мільярдів доларів, заявив заступник директора департаменту інвестиційної діяльності "Укрзалізниці" Володимир Шемаєв.

  До України прибув 50-й контейнерний потяг з Китаю (відео)

  До Києва з Чунцина прибув контейнерний поїзд, який доставив 62 контейнери.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр транспортних стратегій.

  В Ужгороді побудували перший у місті скейт-майданчик

  На площі Богдана Хмельницького в Ужгороді відкрили перший у місті майданчик для катання на скейтбордах і роликах.Передає Національний Промисловий...

  Бельгія передала Україні науково-дослідне судно Belgica для екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів

  Для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів Бельгія передала Україні науково-дослідне судно «Belgica» (A962).Про це йдеться в...

  Зараз читають

  З наступного року Міноборони закуповуватиме більше озброєння і техніки за відкритими процедурами

  Озброєння та військова техніка, які пройшли стадії дослідно-конструкторських робіт, стоять на озброєнні та експортуються до іноземних країн,...

  В Ужгороді побудували перший у місті скейт-майданчик

  На площі Богдана Хмельницького в Ужгороді відкрили перший у місті майданчик для катання на скейтбордах і роликах.

  Міноборони відзвітувалось про закупівлю озброєння через агенцію НАТО за 2020 рік

  Міноборони оприлюднило звіт про закупівлі для Збройних сил України через Агенцію НАТО у 2020 році.

  Запущено проморейси Київ – Канів на теплоходах на підводних крилах (фото)

  У суботу, 11 вересня, теплохід на підводних крилах типу "Восход" компанії "Нібулон" виконав рейс з Києва до...