9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

Україна та Єгипет обговорили розширення торговельно-економічного співробітництва

16 грудня 2021 року у м. Каїр відбулося Восьме засідання Міжурядової Спільної Комісії з економічного та науково-технічного співробітництва між Україною та Арабською Республікою Єгипет.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Міністерства економіки України.

Засідання проходило під співголовуванням Першої віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко та Міністра Міжнародного співробітництва Арабської Республіки Єгипет Ранії Аль-Машат.

«Відносини між Україною та Єгиптом мають давню і успішну історію, а проведення спільного засідання Комісії стало закономірним продовженням активізації україно-єгипетського діалогу на вищому і найвищому рівнях. Наші країни мають великий потенціал для розширення торговельно-економічного співробітництва. У цьому контексті розглядається питання щодо можливості укладення преференційної торговельної угоди між Україною та Єгиптом», – прокоментувала Перша віцепрем’єр-міністра України Юлія Свириденко.

Під час зустрічі було обговорено розширення спектру української продукції на єгипетському ринку. В особливості це стосується присутності не тільки сільськогосподарської продукції.

Представники України заявили про важливе значення співпраці з Єгиптом у сфері фітосанітарного захисту та зацікавленість у збільшенні торгівлі продуктами рослинного та тваринного походження, які будуть визначені відповідальними органами Єгипту.

У ході засідання сторони визначили напрями співробітництва обопільного інтересу, зокрема у сільському господарстві, енергетиці, промисловості, транспортній інфраструктурі та логістиці, будівництві, космічних технологіях, інформаційних технологіях, туризмі, охороні здоров’я, розвитку співпраці у сфері молоді та спорту тощо.

За результатами Восьмого засідання Міжурядової спільної комісії з економічного та науково-технічного співробітництва між Україною та Арабською Республікою Єгипет був підписаний Протокол.

Також, у рамках засідання відбулася церемонія підписання Угоди про співробітництво у сфері стандартизації між Державним підприємством «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» та Єгипетською організацією зі стандартизації та якості, а також Меморандуму про взаєморозуміння між Державним космічним агентством України та Єгипетським космічним агентством щодо співробітництва у сфері космосу та мирного використання космічного простору.

На полях Комісії також відбувся Українсько-Єгипетський бізнес-форум під егідою Торгово-промислової палати України та Федерації єгипетських торгових палат.

Останні новини:

Зараз читають