9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Україна та В’єтнам запровадять зону вільної торгівлі

В’єтнам – важливий економічний партнер України в Азії , темп зростання ВВП якого майже вдвічі випереджає загальносвітовий.

Головні тенденції та тренди українсько-в’єтнамського співробітництва обговорили учасники Українсько-В’єтнамського форуму, що пройшов у ТПП України та об’єднав 60 в’єтнамських та 150 українських компаній.

За оцінкою МВФ, до 2030 року В’єтнам увійде в десятку країн з найвищим ВВП в світі. Валовий внутрішній продукт В’єтнаму в 2017 року збільшиться більш, ніж на 7 відсотків. Для України темпи зростання економіки є  важливою проблемою, і досвід В’єтнаму може бути для нас дуже корисний.

«Нас також цікавить і те, як В’єтнам так швидко домігся структури свого експорту, перетворившись на найбільшого експортера побутової електронної техніки, виробника компонентів для електронної техніки, збільшив за 12 років свій експорт майже в 8 разів, диверсифікував свої ринки, успішно продаючи свої товари в США, Японію, Китай, Республіку Корея. Настав час відкривати новий період в наших відносинах, шукати нові підходи. Про необхідність цього свідчить й статистика нашої торгівлі – вона то падає на 20-30% (як в минулі 2 роки), то так само швидко зростає, як в році поточному», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Згідно з інформацією Державної служби статистики України, за підсумками 7 місяців 2017 року товарообіг між Україною та В’єтнамом склав $242,9 млн (зростання на рівні 17,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року). Обсяг експорту склав $48,6 млн і збільшився на 14,5%.

«Потенціал співпраці України та В’єтнаму  великий, а от товарообіг поки що скромний. Сподіваюсь, сьогоднішній форум та  домовленості компаній під час b2b нададуть додаткового імпульсу аби надолужити втрачене і вже найближчим часом вийти на якісно новий рівень взаємовигідної співпраці. Також ми могли б співпрацювати не тільки у торгівлі, а  й запроваджувати спільні інвестиційні та науково-дослідні проекти», – сказав  Хоанг Куок Віонг, заступник Міністра промисловості і торгівлі В’єтнаму, голова в’єтнамської частини Міжурядової комісії з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.

Україна зацікавлена у розвитку співпраці із В’єтнамом, особливо що стосується надання Україні дозволу на експорт продукції рослинного походження на ринок В’єтнаму. Україна також прагне поглибити співпрацю щодо виробництва продукції машинобудування, співпрацю в енергетичній сфері, а саме в проектах модернізації, реконструкції та будівництва нових електроенергетичних станцій на території В’єтнаму.

«На засіданні двосторонньої міжурядової комісії Україна та В’єтнам домовились поновити переговори та консультації щодо створення  зони вільної торгівлі між нашими країнами. Впевнена, що сьогоднішній бізнес-форум, організований ТПП України, сприятиме подальшому розвитку співробітництва наших країн», – сказала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

До кінця року українська сторона вирішить питання, що стосуються доступу на ринок В’єтнаму української продукції та розширить номенклатуру експорту українських товарів.

Посол України в Соціалістичній Республіці В’єтнам Олексій Шовкопляс зазначив, що зона вільної торгівлі дуже важлива для зростання українського експорту.

«Україна може експортувати значно більше. В’єтнам — це величезний ринок для нашого експорту. Ми продовжуємо нарощувати обсяги торгівлі з В’єтнамом. Ми маємо бути десь в районі 2 мільярдів, а у нас цього року лише 500 мільйонів. Це дуже мало», – зазначив він.

«В’єтнам – єдина зарубіжна країна, де ми маємо порт –Україна є співвласником порту Лотос біля міста Хошимін. У нас є величезні невикористані можливості для розширення нашої співпраці, збільшення торгівлі як кількісно, ​​так і якісно», – сказав заступник міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань.

Останні новини:

Зараз читають