9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 22 Квітня, 2021

Україна та В’єтнам запровадять зону вільної торгівлі

 • В’єтнам – важливий економічний партнер України в Азії , темп зростання ВВП якого майже вдвічі випереджає загальносвітовий.

  Головні тенденції та тренди українсько-в’єтнамського співробітництва обговорили учасники Українсько-В’єтнамського форуму, що пройшов у ТПП України та об’єднав 60 в’єтнамських та 150 українських компаній.

  За оцінкою МВФ, до 2030 року В’єтнам увійде в десятку країн з найвищим ВВП в світі. Валовий внутрішній продукт В’єтнаму в 2017 року збільшиться більш, ніж на 7 відсотків. Для України темпи зростання економіки є  важливою проблемою, і досвід В’єтнаму може бути для нас дуже корисний.

  «Нас також цікавить і те, як В’єтнам так швидко домігся структури свого експорту, перетворившись на найбільшого експортера побутової електронної техніки, виробника компонентів для електронної техніки, збільшив за 12 років свій експорт майже в 8 разів, диверсифікував свої ринки, успішно продаючи свої товари в США, Японію, Китай, Республіку Корея. Настав час відкривати новий період в наших відносинах, шукати нові підходи. Про необхідність цього свідчить й статистика нашої торгівлі – вона то падає на 20-30% (як в минулі 2 роки), то так само швидко зростає, як в році поточному», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

  Згідно з інформацією Державної служби статистики України, за підсумками 7 місяців 2017 року товарообіг між Україною та В’єтнамом склав $242,9 млн (зростання на рівні 17,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року). Обсяг експорту склав $48,6 млн і збільшився на 14,5%.

  «Потенціал співпраці України та В’єтнаму  великий, а от товарообіг поки що скромний. Сподіваюсь, сьогоднішній форум та  домовленості компаній під час b2b нададуть додаткового імпульсу аби надолужити втрачене і вже найближчим часом вийти на якісно новий рівень взаємовигідної співпраці. Також ми могли б співпрацювати не тільки у торгівлі, а  й запроваджувати спільні інвестиційні та науково-дослідні проекти», – сказав  Хоанг Куок Віонг, заступник Міністра промисловості і торгівлі В’єтнаму, голова в’єтнамської частини Міжурядової комісії з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.

  Україна зацікавлена у розвитку співпраці із В’єтнамом, особливо що стосується надання Україні дозволу на експорт продукції рослинного походження на ринок В’єтнаму. Україна також прагне поглибити співпрацю щодо виробництва продукції машинобудування, співпрацю в енергетичній сфері, а саме в проектах модернізації, реконструкції та будівництва нових електроенергетичних станцій на території В’єтнаму.

  «На засіданні двосторонньої міжурядової комісії Україна та В’єтнам домовились поновити переговори та консультації щодо створення  зони вільної торгівлі між нашими країнами. Впевнена, що сьогоднішній бізнес-форум, організований ТПП України, сприятиме подальшому розвитку співробітництва наших країн», – сказала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

  До кінця року українська сторона вирішить питання, що стосуються доступу на ринок В’єтнаму української продукції та розширить номенклатуру експорту українських товарів.

  Посол України в Соціалістичній Республіці В’єтнам Олексій Шовкопляс зазначив, що зона вільної торгівлі дуже важлива для зростання українського експорту.

  «Україна може експортувати значно більше. В’єтнам — це величезний ринок для нашого експорту. Ми продовжуємо нарощувати обсяги торгівлі з В’єтнамом. Ми маємо бути десь в районі 2 мільярдів, а у нас цього року лише 500 мільйонів. Це дуже мало», – зазначив він.

  «В’єтнам – єдина зарубіжна країна, де ми маємо порт –Україна є співвласником порту Лотос біля міста Хошимін. У нас є величезні невикористані можливості для розширення нашої співпраці, збільшення торгівлі як кількісно, ​​так і якісно», – сказав заступник міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українська система управління озброєнням гелікоптерів пішла на експорт

  Приватне підприємство «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового гелікоптера. Наразі вже виконано перші...

  Запущено новий маршрут доставлення українського металу в Європу річковим транспортом

  В Ізмаїльському морському порту вперше розвантажили баржу місткістю понад 5 тисяч тонн. Крім того, для транспортування вантажу в порт був використаний новий...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали дослідники Кембриджського університету.

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється в системі електронних держзакупівель ProZorro.

  Мінінфраструктури розвиватиме річкові туристичні маршрути з Києва в Канів та Чорнобиль

  Міністерство інфраструктури вважає за необхідне розвивати туристичні маршрути на річкових шляхах країни, зокрема, маршрутів з Києва до Канева та в Чорнобиль.

  «Південмаш» замовив сталь для будівництва ракет у запорізького підприємства

  Держпідприємство «ВО Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова» уклало угоду з приватною компанією «Лірен» про постачання металу на суму 74,38 мільйона...

  “Оплот” змагатиметься з Т-90 у майбутній закупівлі танків Єгиптом

  Завод ім. Малишева (Харків) продемонстрував танк БМ "Оплот" та власні виробничі потужності підприємства делегації з Єгипту.Про це стало...

  США надасть додаткову допомогу Україні на $155 мільйонів

  Україна додатково отримає від Сполучених Штатів Америки допомоги в різних сферах на $155 мільйонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Зараз читають

  Кабмін планує демілітаризувати Миколаївський суднобудівний завод

  У Кабінеті міністрів України готуються документи для демілітаризації Миколаївського суднобудівного заводу, який входить до складу ДК "Укроборонпром".

  Розпочалось будівництво нових автомобільних розв’язок під Києвом на трасах Київ-Одеса та Київ-Чоп

  На двох міжнародних трасах біля Києва - М-05 Київ-Одеса та М-06 Київ-Чоп - почалося будівництво нових транспортних...

  «Південмаш» замовив сталь для будівництва ракет у запорізького підприємства

  Держпідприємство «ВО Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова» уклало угоду з приватною компанією «Лірен» про постачання...

  Академія наук України супроводжує роботу всіх стратегічних галузей національної економіки

  Установи Національної академії наук України займаються обслуговуванням та підтриманням роботи усіх, без винятку, стратегічних галузей національної економіки....