9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 27 Січня, 2023

Україна та Нова Зеландія розглядають можливості збільшення обсягів взаємної торгівлі

blankУкраїна та Нова Зеландія розглядають можливості збільшення обсягів взаємної торгівлі та збільшення інвестицій. 

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку. Передає Агравері.

За 11 місяців 2016 року експорт з України до Нової Зеландії збільшився у 1,5 разу та склав $2,4 млн (порівняно з аналогічним періодом 2015 року). При цьому фактичні обсяги двосторонньої торгівлі залишаються вкрай малими та дорівнюють $12,6 млн.

Перший віце-прем’єр-міністр ― міністр економрозвитку Степан Кубів зауважив, що торгівля між Новою Зеландією та Україною відзначається суттєвими змінами, передусім у структурі та обсягах товарної продукції. Це є наслідком політики переорієнтації ринків збуту, які відбуваються як в Україні, так і Новій Зеландії

Україна активно працює над створенням умов для розширення ринків збуту для наших експортерів, які постраждали від втрати російського ринку та російської економічної агресії проти України. Підтримка України з боку Нової Зеландії тим більш цінна, адже російський ринок збуту відігравав важливу роль в новозеландській економіці. Тому наші країни мають підтримувати одна одну у роботі над диверсифікацією ринків збуту, які зазнали скорочення внаслідок російської агресії проти України, ― наголосив Кубів.

Надзвичайний і Повноважний Посол Нової Зеландії в Україні (за сумісництвом) Венді Хінтон у свою чергу відзначила, що Нова Зеландія свого часу пройшла схожий шлях структурних реформ і готова ділитися своїм досвідом з Україною.

Наприклад, у 1980 роках Нова Зеландія провела докорінну структурну трансформацію, повністю відмовившись від субсидування будь-яких галузей економіки. Нова Зеландія відома у світі цим кроком та дерегуляцією. Ми готові ділитися своїм досвідом з українськими колегами, ― сказала Хінтон.

Кубів також відзначив позитивні результати імплементації угоди про вільну торгівлю з ЄС з 1 січня 2016 року та інші результати у роботі над розширенням експортних можливостей України.

Учасники зустрічі у підсумку домовилися продовжувати активну взаємодію щодо збільшення обсягів взаємної торгівлі та розширення асортименту експортно-імпортних операцій між Україною та Новою Зеландією.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають