9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 21 Березня, 2023

Україна працює над інтеграцією в промислове виробництво Європейського Союзу

Залучення України до промислової політики Євросоюзу – це один з найкращих шляхів забезпечення стратегічної автономії ЄС та підвищення ефективності європейської економіки в цілому.

На цьому наголосила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з Комісаром ЄС з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретоном, яка відбулася 24 лютого у Брюсселі, передає Промисловий Портал.

«Економічне відновлення України полягає в промисловому виробництві. Зокрема, це стосується сталеливарної, хімічної промисловості – ми хочемо замінити росію на ринку залізної руди, чавуну та інших товарів. Крім того, Україна має унікальний досвід використання дронів. Ми хочемо розвиватися у цьому напрямі, налагодити виробництво та інтегруватись у ланцюжки поставок ЄС. Угоду ACAA, яка спростить торгівлю та митні процедури, необхідно підписати цього року», – зазначила Юлія Свириденко.

Перший віцепрем’єр-міністр додала, що санкційний тиск на росію необхідно посилити, зокрема, у фокусі – російська атомна промисловість.

Юлія Свириденко також підкреслила важливість співпраці українських компаній з промисловими компаніями ЄС у післявоєнному відновленні України – починаючи від спільного виробництва будматеріалів і закінчуючи залізничною технікою. Для налагодження партнерства Україна забезпечить бізнес-діалог для усіх сторін.

Зі своєї сторони єврокомісар Тьєррі Бретон підтримав прагнення України до взаємовигідної співпраці, реалізації спільних проєктів з локалізацією в Україні, в тому числі для післявоєнного відновлення країни. Зокрема, перспективними для українсько-європейського партнерства є оборонна індустрія, енергетична галузь. За словами Тьєррі Бретона, індустріальне відновлення України та стале партнерство з ЄС забезпечить промислові екосистеми Європейського Союзу, що позитивно позначиться на економіках обох сторін.

«Ми будемо раді обговорити це питання з українським та європейським бізнесом в рамках нашого промислового діалогу. Така співпраця надасть нові можливості для українського бізнесу. Також ми шукаємо партнерів для українського малого та середнього бізнесу. Програма ЄС «Єдиний ринок» є однією з програм фінансової підтримки ЄС, за яку ми вдячні нашим міжнародним партнерам», – зауважила Юлія Свириденко.

За результатами зустрічі було вирішено, що в рамках програми «Єдиний ринок» ЄС надасть 1500 грантів для українського малого та середнього бізнесу для налагодження бізнес зв’язків з партнерами з ЄС. Також 430 грантів отримають молоді українські підприємці, які хочуть вивчати досвід ведення такого ж бізнесу в ЄС.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають