9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 21 Жовтня, 2021

Україна піднялась з 83 на 43 місце в рейтингу простоти сплати податків

 • Про це йдеться в повідомленні аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers за результатами глобального дослідження групою Світового банку й РwС системи оподаткування в 190 країнах.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Українські Новини

  Наша держава випередила своїх сусідів, серед яких Словаччина на 49 місці, Польща на 51, РФ на 52 місці. Ми постумаємось Румунії, яка випереджає нас на одну сходинку(42 місце), Білорусь – 38 місце та Молдові – 32 місце.

  За оприлюдненими даними різкому підйому сприяли:

  • середня ефективна ставка податків від прибутку до оподаткування становить 37,8%, тоді як у ЄС вона становить 39,6%, а в середньому у світі – 40,5%.
  • кількість податкових платежів в Україні становить 5, у ЄС – 12, у Східній Європі й Центральній Азії – 16,2, середній показник у світі – 24.
  • час необхідний на підготовку для відшкодування ПДВ (не експорт, години) в Україні цей показник становить 16 годин, у ЄС – 7,1 години, Східна Європа й Центральна Азія – 16,8 години, у світі – 18,4 години.

  Експерти РwС зазначають, що в майбутньому на позицію України в цьому рейтингу може вплинути скорочення часу на облік податку на прибуток за рахунок все більшого звикання компаній до правил обліку, а також скорочення строків отримання бюджетного відшкодування ПДВ у зв’язку із все більшою автоматизацією цього процесу.

  РwС проводила це дослідження серед компаній, у яких 100% українські акціонери, мінімум 31 млн гривень річний дохід, мінімум 60 співробітників, при цьому вони не займаються експортом товарів і послуг.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Одесу прибуло подароване Україні науково-дослідне судно Belgica (відео)

  Науково-дослідне судно Belgica, яке було передано Україні Королівством Бельгія, прибуло в Одесу.Передає Національний Промисловий...

  Порт Ніка-Тера прийняв найдовше судно у своїй історії

  Порт Ніка-Тера, що входить в структуру Group DF, прийняв судно з найбільшою довжиною у своїй історії – суховантаж Cymona Glory (Маршаллові острова)...

  У Міноборони створили Департамент державного гарантування якості

  Для вдосконалення взаємодії з виконавцями оборонних закупівель у Міністерстві оборони створено Департамент державного гарантування якості.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Президент підписав закон про спрямування додаткових коштів на армію

  Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» № 1807-ІХ.

  ​Нібулон сплатив понад 540 мільйонів гривень податків з початку року

  За три квартали 2021 року "Нібулон" направив 541,03 мільйонів гривень податків і зборів до бюджетів різних рівнів.Передає Національний Промисловий...

  Український «Руслан» доставить на Гуам гелікоптер ВМС Німеччини

  На Маріанський острів Гуам український літак Ан-124-100 «Руслан» доставить вертоліт «Sea Lynx» військових Німеччини.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  На підприємстві у Новомосковську відкрили новий соєпереробний цех

  У Новомосковську на Дніпропетровщині відкрили новий соєпереробний цех, розташований на заводі з виробництва кормів "АГРО КОМ".Передає Національний Промисловий Портал з...

  На розвиток та розбудову українського флоту витратять 1,3 мільярда фунтів британського кредиту

  Половина коштів з кредитних 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів (2,7 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде на посилення українського флоту.

  Зараз читають

  ДСНС продемонструвала новітні зразки вже закупленої техніки

  Представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій в рамках виставки, яка проходила у Києві з 13 по...

  Україна підписала угоду про “відкрите небо” з ЄС

  На саміті Україна-ЄС, який проходив у Києві у вівторок, 12 жовтня, підписано угоду про спільний авіаційний простір...

  По Дніпру перевезли майже 10 млн тонн вантажів за 9 місяців 2021 року

  По річці Дніпро протягом січня-вересня 2021 року був транспортовано 9,98 млн т вантажів, що на 34,9% або...

  Українські військові отримали понад сотню переносних комплексів радіорозвідки Plastun-RP3000

  Малогабаритний пеленгаційний комплекс Plastun-RP3000 від НВЦ «Інфозахист» завдяки модульності та енергоавтономності значно підвищує мобільність груп тактичної радіорозвідки.