9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

Україна піднялась з 83 на 43 місце в рейтингу простоти сплати податків

Про це йдеться в повідомленні аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers за результатами глобального дослідження групою Світового банку й РwС системи оподаткування в 190 країнах.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Українські Новини

Наша держава випередила своїх сусідів, серед яких Словаччина на 49 місці, Польща на 51, РФ на 52 місці. Ми постумаємось Румунії, яка випереджає нас на одну сходинку(42 місце), Білорусь – 38 місце та Молдові – 32 місце.

За оприлюдненими даними різкому підйому сприяли:

  • середня ефективна ставка податків від прибутку до оподаткування становить 37,8%, тоді як у ЄС вона становить 39,6%, а в середньому у світі – 40,5%.
  • кількість податкових платежів в Україні становить 5, у ЄС – 12, у Східній Європі й Центральній Азії – 16,2, середній показник у світі – 24.
  • час необхідний на підготовку для відшкодування ПДВ (не експорт, години) в Україні цей показник становить 16 годин, у ЄС – 7,1 години, Східна Європа й Центральна Азія – 16,8 години, у світі – 18,4 години.

Експерти РwС зазначають, що в майбутньому на позицію України в цьому рейтингу може вплинути скорочення часу на облік податку на прибуток за рахунок все більшого звикання компаній до правил обліку, а також скорочення строків отримання бюджетного відшкодування ПДВ у зв’язку із все більшою автоматизацією цього процесу.

РwС проводила це дослідження серед компаній, у яких 100% українські акціонери, мінімум 31 млн гривень річний дохід, мінімум 60 співробітників, при цьому вони не займаються експортом товарів і послуг.

Останні новини:

Зараз читають