9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 13 Квітня, 2021

Україна піднялась з 83 на 43 місце в рейтингу простоти сплати податків

 • Про це йдеться в повідомленні аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers за результатами глобального дослідження групою Світового банку й РwС системи оподаткування в 190 країнах.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Українські Новини

  Наша держава випередила своїх сусідів, серед яких Словаччина на 49 місці, Польща на 51, РФ на 52 місці. Ми постумаємось Румунії, яка випереджає нас на одну сходинку(42 місце), Білорусь – 38 місце та Молдові – 32 місце.

  За оприлюдненими даними різкому підйому сприяли:

  • середня ефективна ставка податків від прибутку до оподаткування становить 37,8%, тоді як у ЄС вона становить 39,6%, а в середньому у світі – 40,5%.
  • кількість податкових платежів в Україні становить 5, у ЄС – 12, у Східній Європі й Центральній Азії – 16,2, середній показник у світі – 24.
  • час необхідний на підготовку для відшкодування ПДВ (не експорт, години) в Україні цей показник становить 16 годин, у ЄС – 7,1 години, Східна Європа й Центральна Азія – 16,8 години, у світі – 18,4 години.

  Експерти РwС зазначають, що в майбутньому на позицію України в цьому рейтингу може вплинути скорочення часу на облік податку на прибуток за рахунок все більшого звикання компаній до правил обліку, а також скорочення строків отримання бюджетного відшкодування ПДВ у зв’язку із все більшою автоматизацією цього процесу.

  РwС проводила це дослідження серед компаній, у яких 100% українські акціонери, мінімум 31 млн гривень річний дохід, мінімум 60 співробітників, при цьому вони не займаються експортом товарів і послуг.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Нігерія споживає чверть експорту українських ковбасних виробів

  Нігерія є найбільшим імпортером українських ковбасних виробів, її частка складає рівно чверть.Передає Національний Промисловий...

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р Повітряних Сил Збройних сил України.

  Метінвест купує найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні

  Metinvest B.V. придбала додатковий пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля, тим самим збільшивши ефективну частку володіння Групи до рівня контрольної.

  «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору для найбільшого в Україні сухого доку (фото)

  Суднобудівний завод «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору сухого доку, який є найбільшим на материковій частині України.

  Благодійники подарували ЗСУ броньований позашляховик (фото)

  Підприємці-благодійники з Черкащини, які представляють компанію LNZ Group, передали українській армії броньований позашляховик.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на АрміяInform.

  Кабмін схвалив надання “Укравтодору” нових держгарантій на 10 мільярдів гривень

  Уряд України затвердив надання у 2021 році Агентству автомобільних доріг України ("Укравтодор") державних гарантій на 10 мільярдів гривень і перелік проєктів, на...

  Український ударний безпілотник Bayraktar TB2 вперше працював на сході України

  Український середньовисотний ударний безпілотний літальний апарат Bayraktar TB2 9 квітня 2021 року уперше працював на Сході України.Передає Національний Промисловий...

  Кабмін схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки

  Уряд України схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки.Про це повідомила пресслужба Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості...

  Зараз читають

  “Держгідрографія” завершила установку буїв на трьох водосховищах для забезпечення річкових перевезень

  "Держгідрографія" завершила розміщення сезонних плавучих засобів навігаційного обладнання (ЗНО) на Дніпровському, Кам'янському та Каховському водосховищах.

  ДТЕК використовує дрон-кулю для інспекції виробництва

  В результаті співпраці Innovation DTEK, ДТЕК Енерго і DroneUA, захищений дрон Elios 2, вироблений швейцарською компанією Flyability,...

  Благодійники подарували ЗСУ броньований позашляховик (фото)

  Підприємці-благодійники з Черкащини, які представляють компанію LNZ Group, передали українській армії броньований позашляховик.Передає Національний...

  Бронеавтомобілі «Козак-5» пішли на експорт

  Бронеавтомобіль «Козак-5» розробки та виробництва Науково-виробничого підприємства «Практика» отримав перші експортні контракти.Передає Національний...