9.5 C
Alba Iulia
Субота, 17 Квітня, 2021

Україна може стати світовим центром кріптоіндустріі

 • Але правовий статус криптовалюти як «грошового сурогату» рубає галузь на корню.

  На початку 2017 року в Польщі було розпочато перший крок на шляху створення юридичної бази, що регулює правовий статус криптовалюта і операцій з нею. Рада міністрів Польщі офіційно визнав торгівлю криптовалюта і її видобуток – Майнінг – видами економічної діяльності.

  Варто зазначити, що Польща не перша держава, прирівнявши Майнінг криптовалюта до економічної діяльності. В кінці 2016 року це зробила Іспанія, а ще раніше – Австрія. США, Канада, а останні місяці і Японія, роблять все більш сміливі кроки для залучення зарубіжних інвестицій для розвитку ринку е-комерції. Пробні кроки по введенню власного прототипу криптовалюта робить Китай.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Hubs.

  У своїй колонці Віктор Данилов, юрист ICF Legal Service, задається питанням про те, за яких умов Україна зможе скласти конкуренцію економічним гігантам:

  З огляду на той факт, що за останні роки український ринок е-commerce демонструє найвищі показники зростання в Європі (наша країна входить в десятку країн-лідерів з використання Bitcoin), Україна без перебільшень може стати світовим центром кріптоіндустріі.

  Україна може похвалитися величезним інтелектуальним потенціалом, який, на жаль, в силу особливостей державної політики і недостатнього зовнішнього спонсорування, не може бути належним чином реалізований. Кріптовалютное співтовариство, представлене Bitcoin Foundation Ukraine, посольством Bitcoin в Києві і девелоперськими групами, здійснює активну співпрацю з державними структурами, в тому числі і НБУ. Результатом такої кооперації є ряд унікальних інноваційних проектів в галузі електронної демократії та публічних аукціонів.

  У сфері ж Майнінг Україна приваблива тим, що навіть незважаючи на прийдешнє підвищення цін, вартість електроенергії усередині країни є однією з найдешевших в Європі. Ціновий фактор і надмірність електроенергії в нічний час можуть стати визначальними чинниками для розміщення Майнінг-пулів іноземними інвесторами. Надання ж особливого правового режиму Майнінг криптовалюта гарантовано забезпечить приплив іноземного капіталу в Україну.

  Проте на законодавчому рівні досі не вироблено якоїсь підхід до регулювання криптовалюта. Роз’яснення НБУ, що визначає криптовалюта як «грошового сурогату», не вносить ніякої визначеності в майбутнє цієї галузі в Україні. Непередбачуваність дій влади і наявний законодавчий вакуум стримують як місцевий бізнес, так і зарубіжних інвесторів.

  Безпосереднім стимулом для законодавця може стати «справа E-Dinar» в кінці 2016 р в якому український суд, застосувавши практику Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), прирівняв операції з криптовалюта E-Dinar Coin до операцій зі звичайними грошима. Дане рішення наочно продемонструвало нездатність українського законодавства відповідати на нові виклики.

  Тому виникає закономірне питання: чи піде Україна шляхом регулювання статусу криптовалюта і операцій з ними або так і залишиться в лавах «вичікують» держав? На жаль, однозначної відповіді поки немає. Ймовірно 2017 р пройде під знаком невизначеності: НБУ буде продовжувати вивчати досвід інших країн (насамперед ЄС) і спостерігати за реакцією ринку. Однак, як показує практика зарубіжних країн, тільки сміливі рішення можуть привести до успіху в тій чи іншій сфері.

  Тому, на мій погляд, питання легалізації криптовалюта повинен якомога швидше з’явитися в порядку денному законодавця. Адже, без сумніву, встановлення правового статусу криптовалюта і надання їм сприятливого режиму – це те, що може значним чином простимулювати приплив іноземних інвестицій, в яких Україна так потребує на сьогоднішній день.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Кабмін планує демілітаризувати Миколаївський суднобудівний завод

  У Кабінеті міністрів України готуються документи для демілітаризації Миколаївського суднобудівного заводу, який входить до складу ДК "Укроборонпром".

  “Авіалінії Антонова” доставили 80 тонн автомобільних запчастин з Азії до США

  Авіакомпанії "Авіалінії Антонова" на літаку Ан-124 "Руслан" перевезли з Індонезії та В'єтнаму в США 80 тонн автомобільних запчастин.Передає Національний...

  НВО «Практика» розробляє новий бронеавтомобіль «Козак-7 (відео)

  Науково-виробниче об'єднання «Практика» веде процес розробки та виготовлення нової багатофункціональної швидкої броньованої платформи «Козак-7».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  “Еталон” виграв тендер на постачання шкільних автобусів до Дніпропетровської та Чернівецької областей

  Парк шкільних автобусів Дніпропетровської та Чернівецької областей поповниться українськими автобусами марки "Еталон".Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Українське Дунайське пароплавство модернізовуватиме буксири новими гібридними двигунами

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП) і Англо-Бельгійська корпорація (ABC) під егідою посольства Бельгії в Україні підписали лист про наміри щодо сприяння процесу...

  Україна домовляється з Азербайджаном про зняття обмежень на кількість авіарейсів

  Азербайджан повідомив про готовність зняти обмеження за кількістю авіарейсів і позитивно розглянути запит Державіаслужби України, - за підсумками переговорів міністра інфраструктури Владислава...

  “Укравтодор” проводить ремонт найстарішого мосту в Харківській області (фото)

  На Харківщині стартували роботи з реконструкції та ремонту найстарішого мосту в області.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Крюківський вагонобудівний завод вивів на випробування другий дизель-поїзд ДПКр-3 (фото)

  На Південній залізниці проходять випробування нового дизель-поїзда Крюківського вагонобудівного заводу ДПКр-3-002.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС. Уточнюється, що тестові...

  Зараз читають

  Кабмін схвалив надання “Укравтодору” нових держгарантій на 10 мільярдів гривень

  Уряд України затвердив надання у 2021 році Агентству автомобільних доріг України ("Укравтодор") державних гарантій на 10 мільярдів...

  Пріоритетним завданням “Укрзалізниці” до кінця року є створення вагоноремонтної та локомотиворемонтної філій

  Кабінет міністрів України ставить завдання перед Міністерством інфраструктури України і АТ "Укрзалізниця" до кінця грудня 2021 роки...

  “Укрзалізниця” з початку року прискорила загальний оборот вантажних вагонів на 17,5%

  "Укрзалізниця" в першому кварталі 2021 року прискорила на 17,5% загальний оборот вантажних вагонів - середній час, що...

  Заводі «Океан» прийняв на ремонт черговий суховантаж (фото)

  У Миколаєві 8 квітня на Суднобудівному заводі «Океан» стало для проходження ремонту судно SOLKA 2.