9.5 C
Alba Iulia
Субота, 28 Січня, 2023

Україна може стати світовим центром кріптоіндустріі

blankАле правовий статус криптовалюти як «грошового сурогату» рубає галузь на корню.

На початку 2017 року в Польщі було розпочато перший крок на шляху створення юридичної бази, що регулює правовий статус криптовалюта і операцій з нею. Рада міністрів Польщі офіційно визнав торгівлю криптовалюта і її видобуток – Майнінг – видами економічної діяльності.

Варто зазначити, що Польща не перша держава, прирівнявши Майнінг криптовалюта до економічної діяльності. В кінці 2016 року це зробила Іспанія, а ще раніше – Австрія. США, Канада, а останні місяці і Японія, роблять все більш сміливі кроки для залучення зарубіжних інвестицій для розвитку ринку е-комерції. Пробні кроки по введенню власного прототипу криптовалюта робить Китай.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Hubs.

У своїй колонці Віктор Данилов, юрист ICF Legal Service, задається питанням про те, за яких умов Україна зможе скласти конкуренцію економічним гігантам:

З огляду на той факт, що за останні роки український ринок е-commerce демонструє найвищі показники зростання в Європі (наша країна входить в десятку країн-лідерів з використання Bitcoin), Україна без перебільшень може стати світовим центром кріптоіндустріі.

Україна може похвалитися величезним інтелектуальним потенціалом, який, на жаль, в силу особливостей державної політики і недостатнього зовнішнього спонсорування, не може бути належним чином реалізований. Кріптовалютное співтовариство, представлене Bitcoin Foundation Ukraine, посольством Bitcoin в Києві і девелоперськими групами, здійснює активну співпрацю з державними структурами, в тому числі і НБУ. Результатом такої кооперації є ряд унікальних інноваційних проектів в галузі електронної демократії та публічних аукціонів.

У сфері ж Майнінг Україна приваблива тим, що навіть незважаючи на прийдешнє підвищення цін, вартість електроенергії усередині країни є однією з найдешевших в Європі. Ціновий фактор і надмірність електроенергії в нічний час можуть стати визначальними чинниками для розміщення Майнінг-пулів іноземними інвесторами. Надання ж особливого правового режиму Майнінг криптовалюта гарантовано забезпечить приплив іноземного капіталу в Україну.

Проте на законодавчому рівні досі не вироблено якоїсь підхід до регулювання криптовалюта. Роз’яснення НБУ, що визначає криптовалюта як «грошового сурогату», не вносить ніякої визначеності в майбутнє цієї галузі в Україні. Непередбачуваність дій влади і наявний законодавчий вакуум стримують як місцевий бізнес, так і зарубіжних інвесторів.

Безпосереднім стимулом для законодавця може стати «справа E-Dinar» в кінці 2016 р в якому український суд, застосувавши практику Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), прирівняв операції з криптовалюта E-Dinar Coin до операцій зі звичайними грошима. Дане рішення наочно продемонструвало нездатність українського законодавства відповідати на нові виклики.

Тому виникає закономірне питання: чи піде Україна шляхом регулювання статусу криптовалюта і операцій з ними або так і залишиться в лавах «вичікують» держав? На жаль, однозначної відповіді поки немає. Ймовірно 2017 р пройде під знаком невизначеності: НБУ буде продовжувати вивчати досвід інших країн (насамперед ЄС) і спостерігати за реакцією ринку. Однак, як показує практика зарубіжних країн, тільки сміливі рішення можуть привести до успіху в тій чи іншій сфері.

Тому, на мій погляд, питання легалізації криптовалюта повинен якомога швидше з’явитися в порядку денному законодавця. Адже, без сумніву, встановлення правового статусу криптовалюта і надання їм сприятливого режиму – це те, що може значним чином простимулювати приплив іноземних інвестицій, в яких Україна так потребує на сьогоднішній день.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають