9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

Україна може стати світовим центром кріптоіндустріі

 • Але правовий статус криптовалюти як «грошового сурогату» рубає галузь на корню.

  На початку 2017 року в Польщі було розпочато перший крок на шляху створення юридичної бази, що регулює правовий статус криптовалюта і операцій з нею. Рада міністрів Польщі офіційно визнав торгівлю криптовалюта і її видобуток – Майнінг – видами економічної діяльності.

  Варто зазначити, що Польща не перша держава, прирівнявши Майнінг криптовалюта до економічної діяльності. В кінці 2016 року це зробила Іспанія, а ще раніше – Австрія. США, Канада, а останні місяці і Японія, роблять все більш сміливі кроки для залучення зарубіжних інвестицій для розвитку ринку е-комерції. Пробні кроки по введенню власного прототипу криптовалюта робить Китай.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Hubs.

  У своїй колонці Віктор Данилов, юрист ICF Legal Service, задається питанням про те, за яких умов Україна зможе скласти конкуренцію економічним гігантам:

  З огляду на той факт, що за останні роки український ринок е-commerce демонструє найвищі показники зростання в Європі (наша країна входить в десятку країн-лідерів з використання Bitcoin), Україна без перебільшень може стати світовим центром кріптоіндустріі.

  Україна може похвалитися величезним інтелектуальним потенціалом, який, на жаль, в силу особливостей державної політики і недостатнього зовнішнього спонсорування, не може бути належним чином реалізований. Кріптовалютное співтовариство, представлене Bitcoin Foundation Ukraine, посольством Bitcoin в Києві і девелоперськими групами, здійснює активну співпрацю з державними структурами, в тому числі і НБУ. Результатом такої кооперації є ряд унікальних інноваційних проектів в галузі електронної демократії та публічних аукціонів.

  У сфері ж Майнінг Україна приваблива тим, що навіть незважаючи на прийдешнє підвищення цін, вартість електроенергії усередині країни є однією з найдешевших в Європі. Ціновий фактор і надмірність електроенергії в нічний час можуть стати визначальними чинниками для розміщення Майнінг-пулів іноземними інвесторами. Надання ж особливого правового режиму Майнінг криптовалюта гарантовано забезпечить приплив іноземного капіталу в Україну.

  Проте на законодавчому рівні досі не вироблено якоїсь підхід до регулювання криптовалюта. Роз’яснення НБУ, що визначає криптовалюта як «грошового сурогату», не вносить ніякої визначеності в майбутнє цієї галузі в Україні. Непередбачуваність дій влади і наявний законодавчий вакуум стримують як місцевий бізнес, так і зарубіжних інвесторів.

  Безпосереднім стимулом для законодавця може стати «справа E-Dinar» в кінці 2016 р в якому український суд, застосувавши практику Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), прирівняв операції з криптовалюта E-Dinar Coin до операцій зі звичайними грошима. Дане рішення наочно продемонструвало нездатність українського законодавства відповідати на нові виклики.

  Тому виникає закономірне питання: чи піде Україна шляхом регулювання статусу криптовалюта і операцій з ними або так і залишиться в лавах «вичікують» держав? На жаль, однозначної відповіді поки немає. Ймовірно 2017 р пройде під знаком невизначеності: НБУ буде продовжувати вивчати досвід інших країн (насамперед ЄС) і спостерігати за реакцією ринку. Однак, як показує практика зарубіжних країн, тільки сміливі рішення можуть привести до успіху в тій чи іншій сфері.

  Тому, на мій погляд, питання легалізації криптовалюта повинен якомога швидше з’явитися в порядку денному законодавця. Адже, без сумніву, встановлення правового статусу криптовалюта і надання їм сприятливого режиму – це те, що може значним чином простимулювати приплив іноземних інвестицій, в яких Україна так потребує на сьогоднішній день.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана інформація озвучена директором Львівського державного авіаційного ремонтного...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в сторону острова Хортиця.

  Порт Чорноморськ зайняв перше місце серед портів України за перевалкою зернових

  Морський порт Чорноморськ у першому півріччі 2021 року перевалив 5,3 мільйона тонн зернових вантажів, що є рекордним показником в порівнянні з усіма...

  Зараз читають

  Пошуково-рятувальна служба відновить власний плавучий причал

  Морська пошуково-рятувальна служба відновить плавучий причал для власних суден.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень...

  Збройні сили придбали кілька десятків українських мобільних комплексів РЕБ “Буковель-АD”

  Один з перших вітчизняних мобільних комплексів РЕБ, з розроблених приватними компаніями, що почав використовуватися військовими на Донбасі,...

  Сербія та Угорщина збудували газопровід в обхід України для експорту російського газу

  Сербська компанія Srbijagas і угорська FGSZ завершили будівництво лінійної частини газопроводу-перемички між двома країнами, якою Угорщина зможе...