9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Україна може стати найбільшим виробником керамічної плитки в Європі

На сьогоднішній день в світі зростає виробництво і споживання керамічної плитки. За період з 2006-го по 2015 рік виробництво цієї продукції в світі зросла майже вдвічі – до 12,3 млрд кв.м. Вітчизняний ринок теж демонструє зростання цього сегментe. В минулому році обсяги виробництва плитки збільшились на 16,6% в порівнянні з 2015-м і склали 45,9 млн кв.м. У грошовому еквіваленті споживання керамічної плитки в Україні перевищило 5 млрд грн.

Згідно з висновками досліджень професора Університету Модени Тициано Бурсі, завдяки великим покладам основної сировини, необхідного для виготовлення плитки, Україна була другою в світі після Китаю за інвестиційною привабливістю виробництва високоякісної керамічної плитки.  Сьогодні ж, з огляду на зростання зарплат в Китаї, Україна перемістилася в лідери.

Зараз Україна виробляє майже 50 млн кв.м керамічної плитки і може наростити виробництво в 10 разів, що буде свідчити про зростання ВНП на 12%. Маючи такий потенціал, українські виробники можуть зайняти місце серед лідерів і на світовому ринку, потіснивши основних експортерів – Китай, Італію та Іспанію – на 50% і поставляючи 400 млн кв.м в рік, – зазначає Голова наглядової ради ПАТ «Харківський плитковий завод», директор і власник Керамічної групи «Голден Тайл» Валентин Шеветовскій

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на UBR

Зовнішню торгівлю плиткою Україна почала в 2001 році, до 2012 року обсяг експортованої продукції зріс на 28,8 млн кв.м. У 2015-му році продажі знизилися на 36%, до 10,4 млн кв.м, в основному через падіння споживання на ринку РФ.

Зараз в структурі експорту переважають країни колишнього СРСР, на країни ЄС припадає 7%. При цьому вітчизняні виробники постійно розширюють географію продажів, нарощують обсяги. Так, експорт продукції ХПЗ становить близько 40%. Ми експортуємо в 26 країн світу. І впевнені, що коли підемо шляхом індустріалізації, то зможемо конкурувати на європейському ринку за ціною навіть з Китаєм, світовим виробником керамічної плитки №1, – говорить Валентин Шеветовський

Однією з перешкод, що заважає Україні значно наростити виробництво керамічної плитки є великі обсяги експорту сировини і утруднений доступ до розвідки нових родовищ глини. Лише за останні 5 років з України щорічно вивозили майже по 4 млн т глини. З такої кількості сировини можна виготовити більше 400 млн кв.м керамічної плитки.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають