9.5 C
Alba Iulia
Середа, 14 Лютого, 2024

Кількість підприємств, що повністю зупинили свою діяльність, скоротилася до 14% – НБУ

Кількість підприємств, що повністю зупинили свою діяльність у другій половині травня, скоротилася до 14% проти 17% у квітні.

Про це йдеться у щомісячному макроекономічному та монетарному огляді Національного банку України (НБУ), передає Національний Промисловий Портал.

Однак загальний рівень завантаженості потужностей залишається на 40% нижчим за довоєнний рівень.

«Втрата ринків збуту та посилення цінового тиску стримують відновлення. Стабільно значним є негативний вплив порушеної логістики, зокрема постачань палива», — пояснюють в НБУ.

Тим часом поліпшилася оцінка запасу міцності підприємств. Кількість підприємств які не відчувають проблем з нестачею ресурсів зросла до 36% у травні, а у 40% опитаних ресурсів вистачить більше ніж на місяць.

В НБУ уточнюють, що завдяки поверненню населення виробники харчової продукції відновлюють роботу на деокупованих територіях, запускають нові та розконсервовують старі потужності в центральних та західних регіонах. Для підтримки обсягів виробництва деякі виробники переорієнтовуються з українського на європейський ринок.

«Надлишок сировини та переорієнтація споживачів на доступнішу та дешевшу вітчизняну продукцію підтримують розширення асортименту», — додають у банку.

Стримують харчову галузь експортні обмеження, скорочення купівельної спроможності населення та зростання собівартості виробництва внаслідок логістичних труднощів і подорожчання енергоносіїв.

Останні новини:

Зараз читають