9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Грудня, 2021

Товарообіг між Україною та Нідерландами у 2017 році зріс на 69%

Поставки аграрної продукції в Нідерланди у 2017 році зросли на 80%

Товарообіг між Україною і Нідерландами в 2017 році виріс на 69% – до 1,5 мільярда доларів, а у першому кварталі 2018 цей показник збільшився на 21%.  Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на УНІАН

У 2017 році товарообіг між нашими країнами склав майже 1,5 мільярда доларів, з яких український експорт – 1,28 мільярда доларів. У порівнянні з 2016 роком, поставки аграрної продукції в Нідерланди збільшилися на 80%. Серед перспективних і стратегічно важливих напрямків співпраці на найближчий період – розвиток органічного виробництва, – зазначив Мартинюк.

Зростання товарообігу відбулося в основному за рахунок збільшення експорту. У цьому році Україна вперше експортувала до Нідерландів саджанці яблук, тоді як раніше тільки імпортувала продукцію садівництва. Крім того Україна готова збільшувати поставки на нідерландський ринок продукції борошномельно-круп’яної промисловості, м’ясної продукції, натуральної та мінеральної води, патоки, залишків і відходів харчової промисловості тощо.

В свою чергу, Нідерланди зацікавлені в ході земельної реформи в Україні, підтримки фермерів та інвестиційної привабливості українського АПК.  Активізація співпраці відбулася не в останню чергу завдяки українсько-нідерландської робочої групи з питань сільського господарства, яка вже провела три засідання.

За результатами останнього засідання робочої групи, сторонами були визначені головні пріоритети двостороннього співробітництва в АПК: в сферах картоплярства, молочному виробництві; в обізнаності населення щодо реалізації земельної реформи в Україні; ветеринарної та фітосанітарної сферах; в аграрній освіті дорослого населення і в харчовій промисловості.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають