9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 30 Липня, 2021

Товарообіг між Україною та Мальтою зріс на 26% за 8 місяців

 • Під час державного візиту в Україну Президента Республіки Мальта Марі-Луїз Колейро Преко, відбулися надзвичайно ефективні переговори та були продовжені предметні домовленості, досягнуті в ході візиту на Мальту в травні поточного року Глави Української держави, – повідомив Президент Петро Порошенко на прес-конференції за підсумками переговорів.

  «Ми з пані Президентом відзначили надзвичайно високий рівень політичного діалогу між нашими державами та між нами, як президентами. По суті, ми створили сприятливі політичні рамки для активізації співпраці з дуже широкого кола питань. В першу чергу, питань торгово-економічного співробітництва», – сказав Петро Порошенко. За його словами, тільки за вісім місяців поточного року товарообіг між Україною та Мальтою виріс на рекордні 26%.

  Серед перспективних напрямків, які обговорювалися на переговорах: обмін сучасними технологіями, в тому числі й в сфері енергоефективності, енергоощадження, розвиток інжинірингових послуг, будівництво інфраструктури, співпрацю в галузі охорони здоров’я, фармакології, секторі фінансових операцій, інформаційних технологій.

  На переконання Президента, Мальта є для українського бізнесу воротами на ринок Північної Африки, адже маючи абсолютно ексклюзивний досвід, маючи дуже жорсткі політичні відносини, вона може надавати послуги – від логістичних, до консалтинговим – представникам не тільки великого, а й малого і середнього бізнесу України.

  «Сьогодні були проведені детальні переговори по логістичним послуг експортерам української аграрної продукції, машинобудування. Ми домовилися досягти величезного прогресу в цій надзвичайно важливій сфері із залученням Мальти як де-факто логістичного та дистриб’юторського хаба», – констатував глава держави.

  У цьому контексті сторони домовилися продовжити використовувати такі ефективні інструменти двосторонньої співпраці як цільові бізнес-місії. За словами Петра Порошенка, буде сприяти спрощенню контактів між представниками бізнесу, ведення бізнесу в наших державах і підписано Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування, захистить взаємні інвестиції, зробить більш чіткою і зрозумілою ефективну співпрацю в рамках торговельно-економічних відносин. Він подякував Президенту Мальти за значну кількість представників мальтійського бізнесу, які супроводжують її делегацію під час візиту в Україну.

  Під час переговорів також було досягнуто домовленості про початок постійно діючого українсько-мальтійського ради співробітництва в сфері сучасних технологій і надання послуг. Окрему увагу було приділено співробітництву в галузі освіти, науки, молоді та спорту. Українські й мальтійська сторони підписали Програму співробітництва у молодіжній сфері, сфері фізичної культури на 2018-2019 роки. Документ, за словами Президента, надавати можливості підготовки національних команд, включаючи підготовку олімпійських – Український на Мальті й мальтійських в Україні.

  Президент Мальти Марі-Луїз Колейро Прека, у свою чергу, подякувала Президентові України за теплий прийом і гостинність. «Це історичний візит в Україну. Ми повинні використовувати цей унікальний момент. Нам потрібно значно посилити нашу співпрацю», – сказала вона.

  Марі-Луїз Колейро Преко зазначила, що її візит спрямований на значну активізацію двосторонніх відносин заради процвітання і майбутніх поколінь двох народів, а також підкреслила, що до складу її делегації, крім численної команди чиновників, увійшла велика група потужних підприємців, які зацікавлені розпочати бізнес в Україна.

  Україна і Мальта домовилися про створення необхідних умов для реалізації спільних проектів у сфері готельного бізнесу, освіти, вивчення англійської мови й тому подібне. При цьому Президент Мальти зазначила, що «туризм, готельний бізнес, навчання та вивчення англійської мови є не просто бізнесом, а сприятиме значною мірою розвитку контактів між людьми.

  «Ці проекти дозволять зблизити наші народи та сприяти дружбі та співробітництву між мальтійцями та українською», – сказала Марі-Луїз Колейро Преко.

  Президент Мальти також зазначила успіх системних реформ в Україні та висловила впевненість в успішному і взаємовигідній співпраці між нашими країнами.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  З початку року “Украерорух” сплатив 324 мільйони гривень податків і зборів

  "Украерорух" у першому півріччі 2021 року сплатив до бюджетів України всіх рівнів 324 мільйони гривень податків, зборів...

  Вантажоперевезення в Україні виросли до 297 мільйонів тонн з початку року

  Транспортні підприємства України у січні-червні 2021 року збільшили перевезення вантажів на 4,3% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року - до 287,3...

  В Україні випробували систем димоутворення для бойової авіації (фото)

  Фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки для забезпечення потреб Командування Повітряних Сил Збройних сил України провели контрольні...

  Великобританія списує два тральщики для їх подальшої передачі Україні

  У шотландському місті Росайт 4 серпня планується офіційно вивести з експлуатації два протимінні кораблі Королівського ВМФ Сполученого Королівства типу Sandown.

  “Інтерпайп” за перше півріччя наростив випуск колісних пар на 40%

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в січні-червні 2021 року виробила 82,1 тисячі тонн залізничної продукції, що на 19,3% менше, ніж за аналогічний період...

  У Новосанжарській громаді на Полтавщині побудували ЦНАП за шведським проєктом

  У Новосанжарській громаді за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” побудували за шведським проєктом Дія Центр, де надаватимуться адміністративні послуги.

  Психологічна служба ДСНС на Донеччині отримала автомобіль спеціального призначення

  Психологічна служба ГУ ДСНС України у Донецькій області отримала новий автомобіль спеціального призначення Peugeot Rifter Allure L1.Передає Національний...

  Німецька компанія Leifeld відмовилася поставити українському КБ «ЛУЧ» високоточне обладнання

  Німецька компанія Leifeld відмовилася поставити ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» високоточне обладнання.Про це на одеському форумі «Ефективна...

  Зараз читають

  Державний науково-дослідний інститут авіації розглядає можливість локалізації радянських винищувачів в Україні

  У Державному науково-дослідному інституті (ДНДІ) авіації розглядають локалізацію радянських винищувачів в Україні.Передає Національний Промисловий...

  Уряд дозволив здійснювати експорт військової продукції ще двом українським підприємствам

  Уряд надав ТОВ «ЮА.РПА» та ПАТ «Науково-технічний комплекс «Електронприлад» повноваження на експорт товарів військового призначення власного виробництва.

  На вулиці Полтави вийшла нова партія тролейбусів “Богдан” (відео)

  На маршрути Полтави комунальне підприємство “Полтаваелектроавтотранс” випустило нову партію тролейбусів "Богдан Т70117".Передає Національний Промисловий...

  Літак Ан-70 відновив польоти після тривалого простою (відео)

  Середньомагістральний вантажний літак Ан-70, в рамках підготовки до святкового параду на День Незалежності, 23 липня повернувся у...