9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Січня, 2021

Товарообіг між Україною та Мальтою зріс на 26% за 8 місяців

 • Під час державного візиту в Україну Президента Республіки Мальта Марі-Луїз Колейро Преко, відбулися надзвичайно ефективні переговори та були продовжені предметні домовленості, досягнуті в ході візиту на Мальту в травні поточного року Глави Української держави, – повідомив Президент Петро Порошенко на прес-конференції за підсумками переговорів.

  «Ми з пані Президентом відзначили надзвичайно високий рівень політичного діалогу між нашими державами та між нами, як президентами. По суті, ми створили сприятливі політичні рамки для активізації співпраці з дуже широкого кола питань. В першу чергу, питань торгово-економічного співробітництва», – сказав Петро Порошенко. За його словами, тільки за вісім місяців поточного року товарообіг між Україною та Мальтою виріс на рекордні 26%.

  Серед перспективних напрямків, які обговорювалися на переговорах: обмін сучасними технологіями, в тому числі й в сфері енергоефективності, енергоощадження, розвиток інжинірингових послуг, будівництво інфраструктури, співпрацю в галузі охорони здоров’я, фармакології, секторі фінансових операцій, інформаційних технологій.

  На переконання Президента, Мальта є для українського бізнесу воротами на ринок Північної Африки, адже маючи абсолютно ексклюзивний досвід, маючи дуже жорсткі політичні відносини, вона може надавати послуги – від логістичних, до консалтинговим – представникам не тільки великого, а й малого і середнього бізнесу України.

  «Сьогодні були проведені детальні переговори по логістичним послуг експортерам української аграрної продукції, машинобудування. Ми домовилися досягти величезного прогресу в цій надзвичайно важливій сфері із залученням Мальти як де-факто логістичного та дистриб’юторського хаба», – констатував глава держави.

  У цьому контексті сторони домовилися продовжити використовувати такі ефективні інструменти двосторонньої співпраці як цільові бізнес-місії. За словами Петра Порошенка, буде сприяти спрощенню контактів між представниками бізнесу, ведення бізнесу в наших державах і підписано Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування, захистить взаємні інвестиції, зробить більш чіткою і зрозумілою ефективну співпрацю в рамках торговельно-економічних відносин. Він подякував Президенту Мальти за значну кількість представників мальтійського бізнесу, які супроводжують її делегацію під час візиту в Україну.

  Під час переговорів також було досягнуто домовленості про початок постійно діючого українсько-мальтійського ради співробітництва в сфері сучасних технологій і надання послуг. Окрему увагу було приділено співробітництву в галузі освіти, науки, молоді та спорту. Українські й мальтійська сторони підписали Програму співробітництва у молодіжній сфері, сфері фізичної культури на 2018-2019 роки. Документ, за словами Президента, надавати можливості підготовки національних команд, включаючи підготовку олімпійських – Український на Мальті й мальтійських в Україні.

  Президент Мальти Марі-Луїз Колейро Прека, у свою чергу, подякувала Президентові України за теплий прийом і гостинність. «Це історичний візит в Україну. Ми повинні використовувати цей унікальний момент. Нам потрібно значно посилити нашу співпрацю», – сказала вона.

  Марі-Луїз Колейро Преко зазначила, що її візит спрямований на значну активізацію двосторонніх відносин заради процвітання і майбутніх поколінь двох народів, а також підкреслила, що до складу її делегації, крім численної команди чиновників, увійшла велика група потужних підприємців, які зацікавлені розпочати бізнес в Україна.

  Україна і Мальта домовилися про створення необхідних умов для реалізації спільних проектів у сфері готельного бізнесу, освіти, вивчення англійської мови й тому подібне. При цьому Президент Мальти зазначила, що «туризм, готельний бізнес, навчання та вивчення англійської мови є не просто бізнесом, а сприятиме значною мірою розвитку контактів між людьми.

  «Ці проекти дозволять зблизити наші народи та сприяти дружбі та співробітництву між мальтійцями та українською», – сказала Марі-Луїз Колейро Преко.

  Президент Мальти також зазначила успіх системних реформ в Україні та висловила впевненість в успішному і взаємовигідній співпраці між нашими країнами.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В рамках реалізації проєкту Kyiv City Express запустять комфортабельну електричку до Бучі

  Найближчим часом за напрямком Київ — Коцюбинське — Ірпінь — Буча, в рамках проєкту Kyiv City Express,...

  Завод “Маяк” почав процедуру поставлення на озброєння боєприпасу для ударних дронів

  Спеціалісти ПАТ "Завод "Маяк", що входить до складу ДК "Укроборонпром", спільно з колегами з ГС А2724 "Аеророзвідка" почали процедуру постановки на озброєння...

  Компанія «Талан» розробила нову модель зимових берців

  Нова модель зимових армійських черевиків після попередніх і військових випробувань буде запропонована Збройним Силам України на зміну нинішній зимової моделі.

  На реконструкцію аеропорту в Одесі виділили 703 мільйони гривень

  У 2021 році продовжиться реалізація проєкту з реконструкції аеродромного комплексу в Міжнародному аеропорту «Одеса».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  «Аеротехніка» розробила модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб»

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію ЗРК «Куб» («Квадрат») до версії 2K12M1-2Д «Квадрат-2Д».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Морський буксир “Корець” ВМС України переобладнають у патрульний корабель

  Військово-морські сили України перетворять морський буксир «Корець» (A830) проєкту 745 у патрульний корабель.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  28 зі 137 підприємств «Укроборонпрому» генерують 98% виручки

  28 підприємств Державного концерну «Укроборонпром» зі 137 генерують 98% всієї виручки.Про це в авторському блозі на «Економічній правді» написав нинішній...

  В Бахмутській лікарні навесні відкриють кисневу станцію

  В Бахмутській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування, де лікують десятки хворих на COVID-19, вже навесні готуються відкрити кисневу станцію, на будівництво якої заклад...

  Зараз читають

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження...

  Обсяг торгівлі між Україною та Китаєм зріс на 20% до рекордної позначки

  У 2020-му році Китай вже другий рік поспіль посів перше місце серед торгових партнерів України. Так, за...

  Довгоочікувана реформа мережі наукових установ є пріоритетним завданням для НАН України

  На 2021 рік запланована реформа мережі наукових установ Національної академії наук України.Про...

  Завод «Океан» відремонтує великий гідрографічний катер «А. Лисенко»

  Суднобудівний завод «Океан» прийняв на ремонт великий гідрографічний катер «А. Лисенко».Передає Національний...