9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Товарообіг між Україною та Мальтою зріс на 26% за 8 місяців

Під час державного візиту в Україну Президента Республіки Мальта Марі-Луїз Колейро Преко, відбулися надзвичайно ефективні переговори та були продовжені предметні домовленості, досягнуті в ході візиту на Мальту в травні поточного року Глави Української держави, – повідомив Президент Петро Порошенко на прес-конференції за підсумками переговорів.

«Ми з пані Президентом відзначили надзвичайно високий рівень політичного діалогу між нашими державами та між нами, як президентами. По суті, ми створили сприятливі політичні рамки для активізації співпраці з дуже широкого кола питань. В першу чергу, питань торгово-економічного співробітництва», – сказав Петро Порошенко. За його словами, тільки за вісім місяців поточного року товарообіг між Україною та Мальтою виріс на рекордні 26%.

Серед перспективних напрямків, які обговорювалися на переговорах: обмін сучасними технологіями, в тому числі й в сфері енергоефективності, енергоощадження, розвиток інжинірингових послуг, будівництво інфраструктури, співпрацю в галузі охорони здоров’я, фармакології, секторі фінансових операцій, інформаційних технологій.

На переконання Президента, Мальта є для українського бізнесу воротами на ринок Північної Африки, адже маючи абсолютно ексклюзивний досвід, маючи дуже жорсткі політичні відносини, вона може надавати послуги – від логістичних, до консалтинговим – представникам не тільки великого, а й малого і середнього бізнесу України.

«Сьогодні були проведені детальні переговори по логістичним послуг експортерам української аграрної продукції, машинобудування. Ми домовилися досягти величезного прогресу в цій надзвичайно важливій сфері із залученням Мальти як де-факто логістичного та дистриб’юторського хаба», – констатував глава держави.

У цьому контексті сторони домовилися продовжити використовувати такі ефективні інструменти двосторонньої співпраці як цільові бізнес-місії. За словами Петра Порошенка, буде сприяти спрощенню контактів між представниками бізнесу, ведення бізнесу в наших державах і підписано Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування, захистить взаємні інвестиції, зробить більш чіткою і зрозумілою ефективну співпрацю в рамках торговельно-економічних відносин. Він подякував Президенту Мальти за значну кількість представників мальтійського бізнесу, які супроводжують її делегацію під час візиту в Україну.

Під час переговорів також було досягнуто домовленості про початок постійно діючого українсько-мальтійського ради співробітництва в сфері сучасних технологій і надання послуг. Окрему увагу було приділено співробітництву в галузі освіти, науки, молоді та спорту. Українські й мальтійська сторони підписали Програму співробітництва у молодіжній сфері, сфері фізичної культури на 2018-2019 роки. Документ, за словами Президента, надавати можливості підготовки національних команд, включаючи підготовку олімпійських – Український на Мальті й мальтійських в Україні.

Президент Мальти Марі-Луїз Колейро Прека, у свою чергу, подякувала Президентові України за теплий прийом і гостинність. «Це історичний візит в Україну. Ми повинні використовувати цей унікальний момент. Нам потрібно значно посилити нашу співпрацю», – сказала вона.

Марі-Луїз Колейро Преко зазначила, що її візит спрямований на значну активізацію двосторонніх відносин заради процвітання і майбутніх поколінь двох народів, а також підкреслила, що до складу її делегації, крім численної команди чиновників, увійшла велика група потужних підприємців, які зацікавлені розпочати бізнес в Україна.

Україна і Мальта домовилися про створення необхідних умов для реалізації спільних проектів у сфері готельного бізнесу, освіти, вивчення англійської мови й тому подібне. При цьому Президент Мальти зазначила, що «туризм, готельний бізнес, навчання та вивчення англійської мови є не просто бізнесом, а сприятиме значною мірою розвитку контактів між людьми.

«Ці проекти дозволять зблизити наші народи та сприяти дружбі та співробітництву між мальтійцями та українською», – сказала Марі-Луїз Колейро Преко.

Президент Мальти також зазначила успіх системних реформ в Україні та висловила впевненість в успішному і взаємовигідній співпраці між нашими країнами.

Останні новини:

Зараз читають