9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

Виробництво поліетилену в Україні оговтується від кризи

Ринок вторсировини України представлений значно більшою кількістю підприємств, ніж первинний, з невеликими частками на ньому. Багато з цих підприємств працюють в симбіозі з виробниками поліетиленових виробів – купують у них відходи, переробляють і продають назад у придатному для використання вигляді для виробництва сировини.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на експертів Pro-Consullting.

Розвиток перероблення поліетиленових відходів в Україні дозволить отримувати необхідні вироби з цього матеріалу за зниженою собівартістю, скоротити імпорт і оздоровити екологічну ситуацію в країні. Однак, відсутність ефективної системи сортування відходів не дає повністю завантажити навіть наявні переробні потужності. При можливості переробляти 337 тис. тонн поліетилену, переробляється лише 180 тис. тонн, а 46,6% потужностей простоюють.

В цілому, ринок поліетилену в Україні вже зміг оговтатися від шоку, який стався в результаті кризи 2014-2015 років. Відновлено діяльність ТОВ «Карпатнафтохім», яке не працювало з 2012 року. Зростає як внутрішнє споживання поліетилену, так і його експорт. Найбільше полімерів ПЕ українського виробництва поставляється в Росію, Білорусь, Туреччину і Молдову, проте частка Росії поступово скорочується.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають