9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

Українці переходять на електрокари

За перші 9 місяців 2018 року в Україну було імпортовано понад 5,7 тис. електромобілів. Майже половина з них – 2,2 тис. одиниць – ввезли в період з липня по вересень. Такі дані наводить Аналітичний центр AUTO.RIA.

Рекордні показники експерти пов’язують не тільки зі стрімко дорожчають паливом. Але і з прийдешнім зміною податкових правил – термін дії пільг на ввезення машин «на батарейках» закінчується в кінці цього року.

За даними AUTO.RIA, частка електромобілів в структурі білого імпорту автомобілів (нові та вживані машини без урахування тих що на євро номерах) у 2018 році досягла 5%. Для порівняння, у 2015-му цей показник становив 0,8%.

Однак вже наступного року може стати слабкішим для українського ринку електрокарів, оскільки пільг стане менше.

«Є проект закону, яким пропонують продовжити пільгові ставки мита та акцизу, а ось на рахунок ПДВ є сумніви. Швидше за все, його замінять на податковий кредит для покупців. Але і ця пропозиція всіляко блокується. Якщо його не приймуть, то в наступному році ціна на електромобілі зросте приблизно на 30%. Але якщо навіть і схвалять, для тих, хто отримує зарплату в конвертах і, отже, не може розраховувати на податковий кредит від держави, цінники все одно будуть вище приблизно на 20%. А це не зможе не позначитися на рівні продажів електромобілів в Україні», – розповів UBR.ua гендиректор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

А ось на рейтинг найпопулярніших в Україні електромобілів скасування пільг навряд чи вплине. Навпаки, загальне подорожчання посилить інтерес до найбільш ходовим і недорогим маркам. Головним електромобілем країни залишається Nissan Leaf. Ось тільки якщо за весь 2015 рік їх продали 149 штук, то до вересня 2018 Українська реєстрацію отримали 5 665 машин.

Друге місце у Tesla, хоча успіхи американського дива електромобільної думки в Україні не настільки видатні. У 2015-му таких машин в країну завезли 40 штук. А до 2018 на українських номерах їх по дорогах країни їздило 300 одиниць.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають