9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Україна виграла у Росії апеляцію в суперечці про експорт вагонів

Україна виграла апеляцію щодо оскарження рішення Світової організації торгівлі (СОТ) про заборону Росією експорту українських вагонів і залізничного устаткування. Рішення апеляційного органу СОТ опубліковано 4 лютого на сайті організації.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на інтернет-видання “ГОРДОН“.

Апеляційний орган рекомендував органу з вирішення спорів СОТ (DSB) вимагати від Росії привести у відповідність до вимог міжнародної угоди про технічні бар’єри в торгівлі обмеження на імпорт українського залізничного обладнання.

При цьому в рішенні зазначено, що Україна не змогла в повній мірі підтвердити, що Росія систематично перешкоджала ввезенню української залізничної продукції на її територію.

Апеляція підтримала більшість вимог України, відхиливши всі вимоги РФ, повідомила в Facebook колишній торговий представник України Наталія Микольська.

5 квітня СОТ опублікувала рішення групи арбітрів з приводу суперечки Росії та України через введені Москвою обмежень на транзит українських товарів до Казахстану і Киргизстану через територію РФ. У СОТ зробили висновок, що РФ не порушила жодного генеральну угоду з тарифів і торгівлі за 1994 рік, ні документ про приєднання до СОТ.

Спеціальні заходи з контролю діють в Росії з 1 січня 2016 року. Підписаний президентом РФ Володимиром Путіним указ встановив, що транзитні автомобільні та залізничні вантажоперевезення з України через російську територію здійснюються тільки з території Білорусі.

Це рішення керівництва РФ стало реакцією на початок дії з 1 січня 2016 року зони вільної торгівлі між Україною та Європейським союзом. Спочатку заборона стосувалася тільки постачання в Казахстан, а з липня 2016 року транзитні обмеження поширили на Киргизстан.

У грудні 2018 року президент Росії Володимир Путін продовжив дію указу до 1 липня 2019 року.

Україна неодноразово закликала Росію скасувати обмеження на транзит в рамках СОТ.

З проханням створити групу арбітрів України звернулася до СОТ 9 лютого 2017 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають