9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Україна перейшла до третього етапу оцінювальних перевірок ЄС щодо укладання «промислового безвізу»

Україна очікує на початок формальних переговорів щодо укладання «промислового безвізу» з Євросоюзом у 2022 році. Про це заявив Тарас Качка, заступник міністра економіки України, за підсумками переговорів із представниками Єврокомісії у Брюсселі.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на GMK center.

За його словами, зараз Україна перейшла до третього етапу оцінювальних перевірок ЄС щодо укладання «промислового безвізу». Очікується, що всього таких перевірок буде вісім.

«Коли ми говоримо про промисловий безвіз, за ​​цей рік насправді ми зробили великий поступ, тому що ці оцінювальної місії розпочалися. Процес зараз перебуває у дуже інтенсивній фазі. Ми сподіваємося за наступний рік вийти якщо не на повний висновок, то на початок формальних переговорів щодо укладення угоди про промисловий безвіз», – наголосив Тарас Качка.

Він додав, що Єврокомісія вперше за 15 років провела комплексну оцінку всіх досягнень України у сфері технічного регулювання на рівні законодавства, технічних регламентів та стандартів. Результати цих перевірок створили позитивний настрій із боку ЄС.

«Зараз ми динамічно рухаємось за оцінкою окремих секторів. Вже було оцінено область стандартизації та метрології. На початку року очікуємо, що буде розглянуто сферу так званої оцінки відповідності та акредитації, тобто як перевіряються та функціонують українські лабораторії. Тобто ми рухаємося вперед досить активним темпом і вже почали працювати над впровадженням тих рекомендацій, які були зроблені раніше», – пояснив заступник міністра економіки.

Угода про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів («промисловий безвіз») є угодою про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів між Україною та ЄС. Документ забезпечує синхронізацію та уніфікацію технічних стандартів для спрощеного експорту промислових товарів до ЄС.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають