9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 12 Грудня, 2023

Україна може торгувати з країнами ЄС за допомогою програми COSME

Крім експорту, у вітчизняних підприємців є можливість торгувати з іншими європейськими країнами за допомогою програми COSME (Competitiveness of Small and Medium-sized Enterprises), яка діє з 2014 року.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на propozitsiya.com.

Україна приєдналася до проекту в лютому 2017 року. «Загальний бюджет програми €2,3 млрд. Україна може претендувати на €800 млн. Але це не означає, що ми можемо прийти і просто їх взяти. За них треба боротися. COSME – це своєрідна парасолька, яка об’єднує близько 30 невеликих підпроектів. У нас в Україні працює поки один – EEN – Enterprise Europe Network», – пояснив керівник відділу з дослідження ринків Офісу з просування експорту Дмитро Носов (Export Promotion Office – EPO – консультативно-дорадчий орган при Мінекономрозвитку).

Інформаційна мережа EEN працює з 2008 року і об’єднує більше 65 країн.

Це свого роду біржа, мережа B2B, яка створена, щоб виводити європейського виробника на зовнішні ринки – США, Японію, країни Північної Африки, – додав Д. Носов.

EEN надає доступ до 2,5 млн компаній з усього світу. Зареєстровані компанії залишають заявки, постачальник може у відкритому доступі зайти і подивитися, що і де хочуть придбати. «На базі платформи можна замовляти технології, дивитися, які вже є на ринку», – пояснив представник ЕРО. Також мережа EEN дозволяє моніторити бізнес-події.

Щомісяця EPO відбирає 5 українських компаній, які мають інноваційну продукцію з високим експортним потенціалом і допомагає розміститися на EEN. «Найбільший акцент на інноваційній продукції. Вона користується великим попитом. Інновація – не обов’язково космічні або нанотехнології. Це може бути новий дизайн, нові матеріали, методи обробки, все, що завгодно, чого на ринку представлено дуже мало», – зазначив експерт.

 

Останні новини:

Зараз читають