9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

У 2022 році український експорт до країн СНД впав на 24%

В січні-вересні 2022 року експорт до країн СНД скоротився на 23,8% проти аналогічного періоду 2021 року.

Про це повідомила заступниця голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа, передає Національний Промисловий Портал.

Цей показник не враховує експорт до Російської Федерації та Республіки Білорусь, який де-факто не здійснюється через повномасштабну війну, розв’язану цими країнами проти України.

«Найбільше скоротилась торгівля з Узбекистаном та Азербайджаном – більш ніж в половину. Це пов’язано в першу чергу з ускладненням логістичних шляхів через блокування чорноморських портів російською армією», – повідомила Роксолана Підласа.

Водночас український експорт до Молдови виріс на 15%. Це сталося через те, що країна стала одним з транзитних напрямків для українських товарів

За словами заступниці голови Комітету, загалом сукупний експорт до країн СНД за 9 місяців 2022 року склав 1,27 млрд доларів США.

«До повномасштабного вторгнення ми спостерігали позитивний тренд – експорт України зростав протягом кількох років і країни СНД не були винятком. Навіть, якщо не враховувати Росію і Білорусь, у 2021 році ми експортували до країн СНД на 27% більше ніж в 2020», – розповіла вона.

Нагадаємо, Україна є державою-засновницею СНД, але ніколи не була членом СНД, оскільки не підписала Рішення про прийняття Статуту СНД. Водночас з 2014 року в Україні триває процес денонсації угод та договорів СНД.

Наприклад, ще у 2019 році Україна розірвала угоду з СНД щодо стандартизації озброєнь. А у 2021 році – угоду з СНД про співпрацю в галузі туризму.

Літом 2022 року Україна вийшла з Угоди СНД про співробітництво у митних справах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають