9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

Ринок землі в Україні виріс на 37%

Кількість угод купівлі-продажу на ринку землі у листопаді 2021 р. зросла на 37%, порівняно з жовтнем. Найактивнішою за обігом ринку земель, є Харківська область.

Про це розповів експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер в ході презентації чергового випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Огляд земельних відносин в Україні», спільно створеного Мінагрополітики, Держгеокадастром та Київською школою економіки, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на AgroPortal.ua.

«У листопаді ми бачимо суттєве зростання ринку у порівнянні з попереднім місяцем. Кількість транзакцій виросла на 37%, сукупна площа проданих земельних ділянок — на 43% і склала рекордні майже 38 тис. га. Це найбільші показники, починаючи з відкриття ринку землі», — розповів експерт.

Водночас, станом на 1 грудня, кількість укладених угод перевищила 45 тис., а сукупна площа проданих ділянок у листопаді вперше перевищила 100 тис. га.

Середньозважена ціна купівлі продажу залишається стабільною — близько 39,8 тис. грн за гектар. За словами Романа Нейтера, існує певна відмінність ціни залежно від цільового призначення. Так, для товарної сільськогосподарської землі вона трохи менша (33,5 тис. грн за гектар), землі за особистого селянського господарства — вища (46,6 тис. грн за гектар). За площею, більшість угод стосується товарної землі: 65,5% всіх проданих земельних ділянок. При цьому за кількістю угод — лише 42,8% транзакцій стосувалися ділянок для товарного виробництва, натомість понад половина проданих ділянок — це ділянки для ведення особистого господарства. 

За підсумками листопада трійка областей-лідерів за активністю обігу землі залишається незмінною — Харківська, Херсонська та Кіровоградська області. У найбільш активній за обігом ринку земель сільгосппризначення області, Харківській, за п’ять місяців ринку землі було продано майже 16,5 тис. гектарів землі, або лише 0,68% від всієї площі сільгоспземлі в області. З переліку трійки аутсайдерів рейтингу вибула Одеська область, поступивши своє місце Львівській області.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба зазначив, що ринок землі розвивається стабільно, злагоджено та прозоро.

«Жодних форс-мажорів не зафіксовано. Абсолютним лідером за кількістю укладених угод є Харківщина. Цей регіон також входить у ТОП-5 «Прозорро.Продажі» за оголошеною вартістю земельних аукціонів. Найбільше угод у рамках ринку землі укладено також на Полтавщині, Київщині, Вінничині, Сумщині», — уточнив він.

Останні новини:

Зараз читають