9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 16 Січня, 2022

Ринок побутової техніки очікує зростання на 20-30%

Офіційний дистриб’ютор побутової техніки Bosch, Siemens і Gaggenau в Україні у 2018 році очікує приріст українського ринку побутової техніки на 20-30%

Минулий рік в Україні став першим післякризовий роком, коли ринок показав істотне зростання.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна

В першу чергу такий приріст ринку в 2017 році обумовлений відкладеним попитом, сформованим після кризи, другим фактором стало початок економічного зростання в країні, а третій – скоріше психологічно-емоційний, коли люди втомилися від кризи і просто готові витрачати гроші, – зазначив Генеральний Директор компанії С. Максимов.

Крім того, характерним фактором стало те, що при інфляції в 13,7% ціни на побутову техніку виросли тільки орієнтовно на 5%. Тобто виробники ще не наздогнали рівень інфляції, що на думку Максимова, стало дуже хорошим знаком для споживачів.

Думаю, що основні чинники впливу на ринок залишаться такими ж, як у 2017 році. Плюс ми бачимо зі звітів уряду реальне зростання заробітних плат. Ціни поточного року, звичайно, залежатимуть від курсу Нацбанку, і поки ми закладаємо в наші плани очікувані урядом показники, – повідомив С.Максимов.

Втім, залишається велика проблема, пов’язана з тіньовим ринком побутової техніки в Україні. Затів оцінками експертів цей ринок займає близько 20% від офіційного обороту. Ця несертифікована в Україні техніка, продається набагато дешевше через несплату податків – 20% ПДВ, 7% мита і 18% податку на прибуток. Крім того, її продавці не несуть будь-якої відповідальності за гарантійне обслуговування продукції.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають