9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Грудня, 2021

Рада прийняла закон про розмитнення авто – Що далі

“Евробляхи” отримають три місяці на сплату акцизу зі знижкою в 50%

Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому законопроект № 8487 про розмитнення автомобілів в Україні. Законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів” підтримали 250 народних депутатів при мінімально необхідних 226 голосах.

Документ пропонує встановити базові ставки акцизного податку для нового автомобіля, для авто з бензиновим двигуном об’ємом 1000 куб.см в розмірі 50 євро за одиницю і для “дизеля” – 75 євро. Для автомобілів з бензиновим двигуном об’ємом від 3000 куб.см ставка підвищена до 100 доларів, для дизельних об’ємом від 3500 куб.см – до 150 доларів.

Щоб визначити розмір акцизу для конкретного авто, до базової ставки будуть застосовувати коефіцієнти обсягу двигуна і віку. Формула буде такою:

Ставка = Ставка базова × Коефіцієнт двигуна × Вік двигуна“.

Коефіцієнт двигуна визначається діленням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння автомобіля на 1000. Якщо обсяг 2000 куб. см, то коефіцієнт – 2.

Коефіцієнт віку – це кількість років з року, наступного після року виробництва транспорту. Для нових автомобілів ставка – 1, для дворічних – 2 і т.д. Однак максимальне значення коефіцієнта – 15.

На оформлення нерозмитнених авто дається 180 робочих днів. Якщо власник “евроавто” не захоче розмитнити транспортний засіб, за цей термін машину можна вивезти на межі країни.

При цьому в документ внесли правки, які повинні полегшити життя “евробляхерам”. Як пояснила голова профільного комітету Ніна Южаніна, після вступу в силу закону акцизний податок зменшується на 50% для авто, які будуть розмитнені протягом перших 90 днів після вступу в силу прийнятих законів.

Ставки поширюються виключно на автомобілі для особистого користування.

Однак, крім акцизу, при ввезенні авто треба заплатити ввізне мито і ПДВ. Ввізне мито становить 10% від вартості автомобіля, а для машини з ЄС – 5-7,3%. ПДВ – це ще 20% від суми митної вартості автомобіля, акцизного збору і ввізного мита.

При цьому законопроект №8487 повинен вступити в силу в комплексі з законопроектом №8488, який поки не прийнятий. Законопроект №8488 “Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України” пропонується розширити умови, які є підставою для продовження строку тимчасового ввезення транспортних засобів комерційного призначення. Його Рада збирається розглянути сьогодні, 8 листопада, на вечірньому засіданні.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають