9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 7 Серпня, 2022

В Україні зареєстрували два нових індустріальних парки

Кабінет Міністрів України включив до Реєстру індустріальних парків два нових парки з Чернівецької області – «Хотин Invest» та «Енергія Буковини».

Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Міністерство розвитку громад та територій України.

Відповідне рішення прийняв Уряд 19 липня.

«Індустріальні парки, які сьогодні Уряд включив до Реєстру, були створені за ініціативи громад. Цим ми допомагаємо громадам здобути нові точки зростання спроможності. Саме такі ініціативи громад сприяють розвитку потужності української промисловості», — зазначив заступник Міністра.

Наразі в Реєстр індустріальних парків включено 55 промислових майданчиків, із них — 4 у 2022 році за новою процедурою, визначеною змінами до Закону України «Про індустріальні парки».

Довідка

blank
Ілюстрація від Міністерства розвитку громад та територій України

Індустріальний парк «Хотин Invest» (м. Хотин Чернівецької області). Площа 13,7244 га. Ініціатор створення — Хотинська міська рада. Спеціалізація — текстильна та деревообробна промисловість.

Індустріальний парк «Енергія Буковини» (с. Сербичани Сокирянської територіальної громади Чернівецької області). Площа 15,0093 га. Ініціатор створення — Сокирянська міська рада. Спеціалізація — деревообробна промисловість та харчова промисловість.

Переваги парків

Минулого тижня Президент України Володимир Зеленський підписав два закони 2330-IX та 2331-IX, які передбачають податкові та митні пільги для учасників індустріальних парків. Зокрема: 

– звільнення від податку на прибуток на 10 років за умови реінвестування тієї частини прибутку, яка звільнена від оподаткування;

– звільнення від імпортного ПДВ та мита на обладнання для виробництва без права відчуження цього обладнання впродовж 5 років;

– право органів місцевого самоврядування надавати пільги по окремим місцевим податкам (податок на нерухоме майно, плата за землю, земельний податок).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають