9.5 C
Alba Iulia
Субота, 12 Червня, 2021

ProZorro отримала міжнародну премію у сфері публічних закупівель

 • Електронна система публічних закупівель ProZorro здобула міжнародне визнання. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України отримало найбільш престижну міжнародну премію у сфері закупівель за створення і впровадження електронної системи з унікальною архітектурою.

  Мінекономрозвитку з ProZorro були номіновані в категорії Public Sector. Серед інших номінантів у цій категорії: Міністерство юстиції Великобританії з трансформацією конкуренції, департамент освіти австралійського штату Новий Південний Уельс з власними рішеннями у сфері закупівель, а також Адміністрація Президента США із закупівельним сервісом P200. Крім того, керівник департаменту регулювання державних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олександр Стародубцев був номінований на нагороду в категорії Procurement Leader Award.

  Переможців по кожній із категорій було оголошено під час урочистої церемонії, яка відбулася в Лондоні 18 травня. Перемога ProZorro стала першим випадком, коли розробка для держсектора від України отримує всесвітнє визнання.

  Успіх системи був би неможливим без підтримки міжнародних організацій і громадських активістів. Досвід ProZorro підтверджує: найбільш ефективними є реформи, які базуються на трикутнику “влада-бізнес-громадськість”. Саме завдяки підтримці авторитетноі міжнародноі антикорупційноі організаціі Transparency International, а також фонду WNISEF, ЄБРР, Уряду Німеччини та інших партнерів система ProZorro змогла продемонструвати позитивні результати вже на початковому етапі.

  Команда ProZorro розглядає можливість впровадження української електронної системи публічних закупівель в інших країнах. «Ми відкриті до такої співпраці. Оскільки ProZorro побудована на відкритому коді, ми пропонуємо всім бажаючим розгортати її у себе. Зі свого боку ми готові забезпечити необхідну підтримку, в першу чергу, з точки зору побудови прозорих процесів і рішень, який дозволяють мінімізувати корупційні ризики», – підкреслив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

  На систему ProZorro вже є попит від кількох країн, розповів Олександр Стародубцев. «І не дивно – ми в питанні електронних закупівель випереджаємо більшість країн Європи. Це одна з тих тем, якими Україна може дійсно пишатися. І після номінації ProZorro на міжнародну премію Public Procurement Awards, впевнений, інтерес до української системи значно зросте», – додав він.

  Електронна система держзакупівель ProZorro працювала в пілотному режимі з лютого 2015 року. Використання системи було добровільним: кожен державний замовник мав можливість проводити у ProZorro допорогові закупівлі на суму до 200 тисяч гривень для товарів та послуг і 1,5 млн грн для робіт. Але навіть у пілотному режимі система ProZorro дозволила заощадити понад мільярд гривень.

  У 2016 році використання системи ProZorro стане обов’язковим для всіх державних замовників. Повний перехід на електронну систему ProZorro відбувається у два етапи. З 1 квітня свої тендери в електронну форму перевели центральні органи влади і великі державні компанії, а з 1 серпня – решта державних замовників.

  Сьогодні кількість тендерів у системі вже перевищила 95 тисяч. Загальна планова сума тендерів складає 31,90 млрд грн. Кількість замовників, що приєдналися до системи, майже 5 тисяч. Середня кількість пропозицій на одні торги – 2,84, загальна сума економії – 1,45 млрд грн. Очікується, що за підсумками 2016 року використання ProZorro дозволить заощадити близько 5 млрд грн.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У виробництво кормів та перероблювання сої в Україні інвестують $20 мільйонів

  Інвестиційний фонд Diligent Capital Partners (DCP) та нідерландський банк розвитку FMO уклали угоду про інвестицію у 20...

  Італійська компанія додатково закупила 10 українських двигунів для ракети-носія Vega

  КБ "Південне" спільно з ДП "Південмаш" та італійська компанія AVIO S.p.A досягли домовленості про додаткове постачання 10 двигунів РД-843 для ракетоносіїв Vega.

  У параді до Дня Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів

  У параді з нагоди 30-ї річниці відновлення Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  «Авіалінії Антонова» доставили з Польщі на Філіппіни п’ять гелікоптерів Black Hawk

  «Авіалінії Антонова» літаком Ан-124 «Руслан» доставили до Філіппін п’ять багатоцільових гелікоптерів Sikorsky S-70i Black Hawk з підприємства виробника у Польщі.

  На виставці “Зброя та безпека” представлять новий український бойовий безпілотник

  Новий український військовий безпілотник ACE ONE презентують на Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека – 2021", яка розпочнеться у Києві 15 червня...

  Миколаївський тепловозоремонтний завод проведе модернізацію 55 локомотивів для Єгипту

  Миколаївський тепловозоремонтний завод має намір освоювати нові серії локомотивів і диверсифікувати ринки по ремонту та модернізації локомотивів - підприємством було підписано договір...

  Завершується створення першого зразка РЛС «Мінерал-У» для протикорабельного комплексу «Нептун»

  В Україні завершують роботи над створенням першого зразками нової мобільної РЛС «Мінерал-У» на платформі Tatra 8х8.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Київський бронетанковий завод виготовив шасі БТР-3 для командно-штабної машини (фото)

  Державне підприємство «Київський бронетанковий завод» виготовило та передало ТОВ «Телекард-Прилад» перше шасі БТР-3 для командно-штабної машини (КШМ) в рамках державного оборонного замовлення.

  Зараз читають

  Харківський авіаційний завод розвиватиме власне конструкторське бюро

  Генеральний директор ХДАВП Олександр Кривоконь на зустрічі з колективом Харківського університету ХАІ представив своє бачення з приводу...

  “Укрзалізниця” провела капремонт 20 секцій електропоїздів з початку року

  "Укрзалізниця" з початку 2021 року відновила капітальним ремонтом 14 секцій електропоїздів в умовах спеціалізованого заводу і 6...

  “Укроборонпром” співпрацюватиме з канадцями для створення в Україні патронного заводу

  Канадська комерційна корпорація та державний концерт "Укроборонпром" підписали угоду про сприяння економічному співробітництву у критично важливому стратегічному секторі оборони...

  “Мрія” повернулася у небо після багатомісячної перерви (відео)

  Найбільший у світі літак Ан-225 "Мрія" у п'ятницю, 4 червня, здійснив перший політ після десятимісячної перерви.