9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 9 Березня, 2021

ProZorro отримала міжнародну премію у сфері публічних закупівель

 • Електронна система публічних закупівель ProZorro здобула міжнародне визнання. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України отримало найбільш престижну міжнародну премію у сфері закупівель за створення і впровадження електронної системи з унікальною архітектурою.

  Мінекономрозвитку з ProZorro були номіновані в категорії Public Sector. Серед інших номінантів у цій категорії: Міністерство юстиції Великобританії з трансформацією конкуренції, департамент освіти австралійського штату Новий Південний Уельс з власними рішеннями у сфері закупівель, а також Адміністрація Президента США із закупівельним сервісом P200. Крім того, керівник департаменту регулювання державних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олександр Стародубцев був номінований на нагороду в категорії Procurement Leader Award.

  Переможців по кожній із категорій було оголошено під час урочистої церемонії, яка відбулася в Лондоні 18 травня. Перемога ProZorro стала першим випадком, коли розробка для держсектора від України отримує всесвітнє визнання.

  Успіх системи був би неможливим без підтримки міжнародних організацій і громадських активістів. Досвід ProZorro підтверджує: найбільш ефективними є реформи, які базуються на трикутнику “влада-бізнес-громадськість”. Саме завдяки підтримці авторитетноі міжнародноі антикорупційноі організаціі Transparency International, а також фонду WNISEF, ЄБРР, Уряду Німеччини та інших партнерів система ProZorro змогла продемонструвати позитивні результати вже на початковому етапі.

  Команда ProZorro розглядає можливість впровадження української електронної системи публічних закупівель в інших країнах. «Ми відкриті до такої співпраці. Оскільки ProZorro побудована на відкритому коді, ми пропонуємо всім бажаючим розгортати її у себе. Зі свого боку ми готові забезпечити необхідну підтримку, в першу чергу, з точки зору побудови прозорих процесів і рішень, який дозволяють мінімізувати корупційні ризики», – підкреслив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

  На систему ProZorro вже є попит від кількох країн, розповів Олександр Стародубцев. «І не дивно – ми в питанні електронних закупівель випереджаємо більшість країн Європи. Це одна з тих тем, якими Україна може дійсно пишатися. І після номінації ProZorro на міжнародну премію Public Procurement Awards, впевнений, інтерес до української системи значно зросте», – додав він.

  Електронна система держзакупівель ProZorro працювала в пілотному режимі з лютого 2015 року. Використання системи було добровільним: кожен державний замовник мав можливість проводити у ProZorro допорогові закупівлі на суму до 200 тисяч гривень для товарів та послуг і 1,5 млн грн для робіт. Але навіть у пілотному режимі система ProZorro дозволила заощадити понад мільярд гривень.

  У 2016 році використання системи ProZorro стане обов’язковим для всіх державних замовників. Повний перехід на електронну систему ProZorro відбувається у два етапи. З 1 квітня свої тендери в електронну форму перевели центральні органи влади і великі державні компанії, а з 1 серпня – решта державних замовників.

  Сьогодні кількість тендерів у системі вже перевищила 95 тисяч. Загальна планова сума тендерів складає 31,90 млрд грн. Кількість замовників, що приєдналися до системи, майже 5 тисяч. Середня кількість пропозицій на одні торги – 2,84, загальна сума економії – 1,45 млрд грн. Очікується, що за підсумками 2016 року використання ProZorro дозволить заощадити близько 5 млрд грн.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Миколаєві починають реалізацію проєкту з будівництва чотирисмугового автомобільного тунелю

  У Корабельному районі Миколаєва у 2021 році розпочнеться реалізація проєкту будівництва дворівневої транспортної розв'язки з чотирисмуговим автомобільним...

  «Артем» до кінця року виготовить партію 152-мм снарядів Збройних сил України

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем», що входить до складу ДК "Укроборонпром", виготовить партію 152-мм снарядів для Збройних сил України до кінця року.

  Антонов отримав аванс на будівництво Ан-178 для української армії

  Державне підприємство «Антонов» отримало аванс на будівництво трьох транспортних літаків Ан-178-100Р для Повітряних Сил Збройних сил України.Про це...

  Українське Дунайське пароплавство хоче залучити $200 мільйонів у будівництво 31 баржі та 16 буксирів

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" розробило і направило в Міністерство інфраструктури України попередню проєктну пропозицію та розрахункову фінансову модель для залучення 200 мільйонів...

  Українське підприємство розробило три моделі нових пожежних машин (фото)

  Підприємство "Пожмашина" на власних потужностях розробило і виготовило одразу три нових моделі протипожежної техніки.Повідомляє Національний Промисловий Портал.

  Новий термінал в аеропорту Дніпра обіцяють відкрити наступного року

  Новий термінал в аеропорту Дніпра почне роботу в наступному, 2022 році.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Маріупольський металургійний комбінат придбав у «Енергоатому» електроенергії на 26 мільйонів гривень

  Маріупольський металургійний комбінат 25 лютого придбав на майданчику «Української енергетичної біржі» в ДП «НАЕК «Енергоатом» пакет лотів потужністю 25 МВт на березень...

  У Києві розпочався капітальний ремонт Індустріального шляхопроводу (відео)

  У Києві на перетині вулиць Вадима Гетьмана та Борщагівської розпочали капітальний ремонт шляхопроводу. Перший етап ремонту Індустріального мосту планують завершити до кінця...

  Зараз читають

  Windrose цьогоріч планує розширити карту польотів по Україні мінімум до 10 аеропортів

  Авіакомпанія Windrose у 2021 році планує розширити карту внутрішніх польотів і об'єднати мінімум 10 міст України.

  Антонов отримав аванс на будівництво Ан-178 для української армії

  Державне підприємство «Антонов» отримало аванс на будівництво трьох транспортних літаків Ан-178-100Р для Повітряних Сил Збройних сил України.

  Новий термінал в аеропорту Дніпра обіцяють відкрити наступного року

  Новий термінал в аеропорту Дніпра почне роботу в наступному, 2022 році.Передає Національний Промисловий Портал з...

  У Миколаєві починають реалізацію проєкту з будівництва чотирисмугового автомобільного тунелю

  У Корабельному районі Миколаєва у 2021 році розпочнеться реалізація проєкту будівництва дворівневої транспортної розв'язки з чотирисмуговим автомобільним...