9.5 C
Alba Iulia
Субота, 24 Липня, 2021

Обсяги реалізації промислової продукції на Луганщини складають 16,1 млрд гривень за вісім місяців 2017 року

 • З доповіддю про стан та перспективи налагодження внутрішньообласної кооперації та імпортозаміщення між суб’єктами господарювання області на засіданні колегії облдержадміністрації виступив директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Сергій Шелест.

  Він наголосив, що одним з вагомих ресурсів підвищення економічної активності обласних підприємств є розвиток регіональної кооперації.

  У зв’язку з військовими подіями виконання Програми, прийнятої ще у 2013 році, стало неможливим у повному обсязі через знаходження більшої частини її потенціальних виконавців на тимчасово окупованій території.

  Втім, враховуючи важливість зазначеного напряму роботи, Департаментом інвентаризувалася база основних суб’єктів господарювання, виявлена їх потреба в коопераційних постачаннях і можливостях з надання послуг, складено та направлено потенційним споживачам каталоги підприємств, які випускають продукцію для будівної індустрії, установ охорони здоров’я та освіти.

  Особлива увага приділяється підтримці сталої роботи великих підприємств, які є одночасно донорами і реципієнтами послуг з кооперації, і дають можливість розвитку малому і середньому бізнесу області.

  Так, ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» і ПрАТ «Линік» (без нафтопереробки) при стійкій роботі можуть щомісяця спільно виробляти продукції до 700 млн гривень, здійснювати бюджетні перерахунки до 300 млн гривень щорічно.

  Проте, як зазначив Сергій Шелест, для безпечної стабільної роботи цих і ряду інших підприємств з безперервними виробничими циклами необхідне стійке енергозабезпечення. З цією метою з ініціативи облдержадміністрації на державному рівні прийняте рішення щодо реалізації проекту «Нове будівництво ПС 500 кВ «Кремінська».

  На цей час розроблено та затверджено техніко-економічне обґрунтування проекту, визначено головного підрядника, проведені тендерні процедури із закупівлі необхідного обладнання та матеріалів, обрано трасу проходження ПЛ та місце розташування підстанції. Орієнтовний термін введення підстанції та ліній електропередач в дію – грудень 2018 року.

  На цей час на підконтрольній українській владі території області ведуть виробничу діяльність 438 промислових підприємств, з них 6 – великих, 77 – середніх та 355 – малих. Основні з них зосереджені у Сєвєродонецьку, Рубіжному, Лисичанську, Кремінній.

  Обсяги реалізації промислової продукції за 8 місяців року складають 16,1 млрд гривень (з них переробна промисловість – 9,2 млрд гривень).

  За інформацією місцевих робочих груп з кооперації, за 9 місяців в процесі внутрішньообласної кооперації були задіяні понад 500 суб’єктів господарювання (включаючи сільгоспвиробників), надано і спожито послуг на суму 1746,3 млн гривень.

  Також у межах Програми секторальної політики – підтримки регіональної політики України на реалізацію 3-х проектів щодо розвитку туризму виділено 34,3 млн гривень.

  Активно розвиваються коопераційні зв’язки підприємствами торгівельного, ресторанного та побутових послуг.

  Серед проблемних питань розвитку внутрішньообласної кооперації, окрім електропостачання регіону, за словами доповідача, є організація логістики, ремонт доріг в межах області тощо.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в сторону острова Хортиця.

  Порт Чорноморськ зайняв перше місце серед портів України за перевалкою зернових

  Морський порт Чорноморськ у першому півріччі 2021 року перевалив 5,3 мільйона тонн зернових вантажів, що є рекордним показником в порівнянні з усіма...

  До кінця року ВМС України сформують дивізіон катерів Island з американським озброєнням

  До кінця року, в рамках матеріально-технічної допомоги від США, Україні буде передано три катери типу Island, що дозволить сформувати дивізіон з 5...

  Українська компанія представила оновлені захисні плити та плаваючі бронежилети

  Компанія «Темп-3000» на виставці «Зброя та безпека 2021» представила оновлені захисні плити та плаваючі бронежилети.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

  “Укрзалізниця” в II кварталі збільшила середньодобове завантаження вагонів до 730 тисяч тонн

  "Укрзалізниця" продовжує нарощувати показники вантажної роботи. Так, у другому кварталі 2021 року в середньому завантажувалося понад 730,5 тис. тонн вантажів або близько...

  Основний український завод з ремонту зенітних комплексів вийшов у прибуток

  Балаклійський ремонтний завод, який ремонтує зенітні комплекси 9К33 «Оса», 2К12 «Куб», 9К330 «Тор», 2К22 «Тунгуска», ЗСУ-23-4 «Шилка» та інші засоби ураження повітряних...

  Зараз читають

  Холдинг МХП на 13% збільшив виробництво курятини

  Потужності компанії МХП з виробництва курятини європейського операційного сегмента склали 29 455 тонн м'яса курятини та індички,...

  Збройні сили придбали кілька десятків українських мобільних комплексів РЕБ “Буковель-АD”

  Один з перших вітчизняних мобільних комплексів РЕБ, з розроблених приватними компаніями, що почав використовуватися військовими на Донбасі,...

  Основний український завод з ремонту зенітних комплексів вийшов у прибуток

  Балаклійський ремонтний завод, який ремонтує зенітні комплекси 9К33 «Оса», 2К12 «Куб», 9К330 «Тор», 2К22 «Тунгуска», ЗСУ-23-4 «Шилка»...

  У Запорізькій області побудували новий стадіон (фото)

  У Запорізькій області в селищі Комишуваха з початку року розпочав роботу новий спортивний стадіон.