9.5 C
Alba Iulia
Середа, 20 Січня, 2021

Обсяги реалізації промислової продукції на Луганщини складають 16,1 млрд гривень за вісім місяців 2017 року

 • З доповіддю про стан та перспективи налагодження внутрішньообласної кооперації та імпортозаміщення між суб’єктами господарювання області на засіданні колегії облдержадміністрації виступив директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Сергій Шелест.

  Він наголосив, що одним з вагомих ресурсів підвищення економічної активності обласних підприємств є розвиток регіональної кооперації.

  У зв’язку з військовими подіями виконання Програми, прийнятої ще у 2013 році, стало неможливим у повному обсязі через знаходження більшої частини її потенціальних виконавців на тимчасово окупованій території.

  Втім, враховуючи важливість зазначеного напряму роботи, Департаментом інвентаризувалася база основних суб’єктів господарювання, виявлена їх потреба в коопераційних постачаннях і можливостях з надання послуг, складено та направлено потенційним споживачам каталоги підприємств, які випускають продукцію для будівної індустрії, установ охорони здоров’я та освіти.

  Особлива увага приділяється підтримці сталої роботи великих підприємств, які є одночасно донорами і реципієнтами послуг з кооперації, і дають можливість розвитку малому і середньому бізнесу області.

  Так, ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» і ПрАТ «Линік» (без нафтопереробки) при стійкій роботі можуть щомісяця спільно виробляти продукції до 700 млн гривень, здійснювати бюджетні перерахунки до 300 млн гривень щорічно.

  Проте, як зазначив Сергій Шелест, для безпечної стабільної роботи цих і ряду інших підприємств з безперервними виробничими циклами необхідне стійке енергозабезпечення. З цією метою з ініціативи облдержадміністрації на державному рівні прийняте рішення щодо реалізації проекту «Нове будівництво ПС 500 кВ «Кремінська».

  На цей час розроблено та затверджено техніко-економічне обґрунтування проекту, визначено головного підрядника, проведені тендерні процедури із закупівлі необхідного обладнання та матеріалів, обрано трасу проходження ПЛ та місце розташування підстанції. Орієнтовний термін введення підстанції та ліній електропередач в дію – грудень 2018 року.

  На цей час на підконтрольній українській владі території області ведуть виробничу діяльність 438 промислових підприємств, з них 6 – великих, 77 – середніх та 355 – малих. Основні з них зосереджені у Сєвєродонецьку, Рубіжному, Лисичанську, Кремінній.

  Обсяги реалізації промислової продукції за 8 місяців року складають 16,1 млрд гривень (з них переробна промисловість – 9,2 млрд гривень).

  За інформацією місцевих робочих груп з кооперації, за 9 місяців в процесі внутрішньообласної кооперації були задіяні понад 500 суб’єктів господарювання (включаючи сільгоспвиробників), надано і спожито послуг на суму 1746,3 млн гривень.

  Також у межах Програми секторальної політики – підтримки регіональної політики України на реалізацію 3-х проектів щодо розвитку туризму виділено 34,3 млн гривень.

  Активно розвиваються коопераційні зв’язки підприємствами торгівельного, ресторанного та побутових послуг.

  Серед проблемних питань розвитку внутрішньообласної кооперації, окрім електропостачання регіону, за словами доповідача, є організація логістики, ремонт доріг в межах області тощо.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українські міста торік придбали понад 300 тролейбусів

  Міста України у 2020 році придбали 337 тролейбусів.Цю інформацію надав ресурс AllTransUA, передає Національний...

  «Укрзалізниця» створює проєкт швидкісного сполучення поїздів зі швидкістю до 350 км/год

  «Укрзалізниця» має намір запустити пасажирське сполучення між Києвом, Львовом, Харковом і Одесою на поїздах, які розвивають швидкість до 300-350 км/год.

  В Україні незабаром почнуться випробування вітчизняного кулемета калібру 12,7 мм (фото)

  ПАТ "Завод "Маяк" планує стати третім виробником кулеметів калібру 12,7 мм на пострадянському просторі. Новий кулемет проєктувався за західними стандартами спільно з...

  Нові вагони для міжнародних сполучень обслуговуватимуть маршрут “Київ – Запоріжжя”

  Два нових пасажирських вагони габариту RIC виробництва Крюківського вагонобудівного заводу включені до складу двох поїздів маршруту Київ-Запоріжжя.Передає Національний...

  Україна найближчим часом може підписати угоду щодо французьких локомотивів Alstom

  Україна готується до візиту президента Франції Еммануеля Макрона, під час якого ймовірно буде підписано контракт із компанією Alstom.Передає...

  У Житомирській області стартує кілька інвестиційних проєктів

  Зокрема, очікується будівництво потужної сонячної електростанції, розширення цехів ТОВ «Церсаніт Інвест» та «Ферпласт-Україна». Крім цього інвестор з Нідерландів має намір побудувати в...

  “Лихачовський елеватор” придбав у вітчизняного виробника 108 вагонів-зерновозів

  ТОВ "Лихачовський елеватор" придбало 108 вагонів-зерновозів виробництва Крюківського вагонобудівного заводу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.Кожен...

  На закупівлю нових тролейбусів Хмельницький витратить майже два мільярди гривень

  У Хмельницькому на розвиток міського тролейбусного парку наступні п’ять років витратять майже два мільярди гривень.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  “Укрзалізниця” буде розвивати інтермодальний маршрут Туреччина — Україна — Польща

  "Укрзалізниця" планує розвивати інтермодальний маршрут Туреччина — Україна — Польща.Про це повідомив...

  У Харкові провели випробовування іонно-плазмових двигунів для супутників та отримали великий експортний контакт

  Протягом двох років Харківський машинобудівний завод "ФЕД" спільно з вченими Харківського авіаційного інституту створювали іонно-плазмові двигуни для...

  Завод «Маяк» почав процес постановки на озброєння українського війська міномета «Молот»

  Завод «Маяк», що входить до складу ДК «Укроборонпром», розпочинає процедуру постановки на озброєння міномета М-120-15 «Молот», про...

  Запорізький автозавод торік збільшив виробництво транспортних засобів у 10 разів

  ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» (ЗАЗ) за підсумками 2020 року в 10 разів наростило випуск транспортних засобів і...