9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

На Житомирщині вже наявні три індустріальні парки і планується створення ще чотирьох

На Житомирщині створено вже три індустріальних парки і громади разом з фахівцями обласної військової адміністрації працюють над створенням ще чотирьох.

Про це передає Промисловий Портал з посиланням на повідомлення голови Житомирської ОВА Віталія Бунечко.

15 листопада у Житомирі відбулося засідання Міжвідомчої наради щодо створення та функціонування індустріальних парків за участі народних депутатів України та представників профільних міністерств.

Повідомляється, що Житомирщина вже має позитивний досвід роботи за цим форматом залучення інвестицій. Так, індустріальний парк «Коростень» об’єднує вже 4 підприємства, які займаються деревообробкою, виготовленням дверей, паркету, плити МДФ та комплектуючих для найбільшого виробника меблів – Шведської компанії ІКЕА.

В розвиток парку інвестори вклали вже понад 300 мільйонів євро. Це дозволило створити близько 2000 робочих місць із середньою заробітною платою майже 18 тис. грн, а також налагодити випуск конкурентоспроможної продукції з високою доданою вартістю, яка має попит в Україні та на міжнародних ринках.

Загалом в Житомирській області створено вже три індустріальних парки, зараз громади разом з фахівцями обласної військової адміністрації працюють над створенням ще чотирьох.

Окрім деревообробної галузі перспективними напрямками для залучення інвесторів до роботи в індустріальних парках області можуть стати оборонні технології. Так, згадується:

  • виробництво дронів, де у області вже є позитивний досвід в їх розробці та виробництві, тренуванні пілотів;
  • ремонт та обслуговування військової техніки та інші складові.
Український октокоптер «Великий Бандерик» та універсальна наземна станція до нього. Зображення від АрміяInform

Виходячи з потреб економіки відновлення у Житомирській ОВА одним з перспективних напрямків розвитку індустріальних парків називають кластер виробництва будівельних матеріалів, в якому можуть бути задіяні видобувні потужності, а також підприємства будівельної галузі області та нові інвестиційні проєкти”

Ще один напрям, який має бути привабливим для інвесторів, є розвиток логістичних хабів на залізничних та автомобільних маршрутах з західного кордону в напрямку столичного регіону.

“Впевнений, що спільна робота дозволить напрацювати ефективні механізми розвитку індустріальних парків та залучення інвесторів в економіку Житомирщини та України”, – підсумував Віталій Бунечко.

Останні новини:

Зараз читають