На Південно-Українській АЕС введено в дію систему візуалізації даних з радіаційного захисту

1278
 • У кінці січня 2018 року на Південно-Українській АЕС введено в дію систему візуалізації даних з радіаційного захисту.

  На трьох великих моніторах, розміщених у контрольованій зоні атомної станції, демонструються мультимедійні файли на тему радіаційного захисту. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Південно-Української АЕС.

  Нову систему візуалізації впроваджено в рамках виконання рекомендацій місії ВАО АЕС стосовно посилення роботи з нерозповсюдження радіоактивного забруднення.

  Досвід візуалізації даних з радіаційного захисту широко поширений у розвинутих «атомних» країнах.  В Україні його застосовано вперше,  – розповідає начальник цеху радіаційної безпеки ЮУАЕС Володимир Бояріщев. – Я познайомився з цією практикою  під час місії технічної підтримки на болгарській атомній станції Козлодуй. Запроваджуючи її в себе, ми хочемо підвищити культуру виробництва та культуру радіаційної безпеки. Сподіваємося також на зниження доз опромінення персоналу під час проведення планово-попереджувальних ремонтів енергоблоків.

  Монітори нової системи візуалізації встановлено поряд з центральним щитом радіаційного контролю на блоці №3, щитом радіаційного контролю та приміщенням для отримання дозиметрів першої черги АЕС (включає блоки №№1,2). Місця їх розташування вибрано не випадково. Тут з мультимедійними матеріалами може познайомитися максимальна кількість персоналу.

  За допомогою візуалізації ми прагнемо наочно показати та допомогти людині зрозуміти, чим загрожує недотримання правил. А постійна демонстрація мультимедійних файлів має на меті привести до готовності їх виконувати на підсвідомому рівні, – підкреслює Володимир Бояріщев.

  Сьогодні на моніторах системи візуалізації представлено презентації, які готуються до кожного засідання ради ALARA. Такий підхід дозволяє познайомити з інформацією, що розглядається радою, практично всіх, хто працює в контрольованій зоні АЕС. У постійному режимі також демонструються фільми щодо нерозповсюдження радіаційного забруднення, правил проходження санпропускників. Нині формуються плани підготовки нових навчальних демонстраційних матеріалів.

  ALARA – один з основних критеріїв радіологічного захисту. Основним принципом ALARA є зниження дозових навантажень персоналу до настільки низького рівня, наскільки це може бути досягнуто з урахуванням економічних і соціальних чинників. На ПУАЕС принцип ALARA було запроваджено 2001 року. З моменту затвердження «Програми ALARA» на підприємстві реалізуються організаційно-технічні заходи щодо зниження дозових навантажень на персонал. Хід їх виконання щокварталу контролюється на засіданнях ради ALARA.


  Про допомогу проекту

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here