9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Березня, 2023

На Дніпропетровщині запрацює перша міні-ГЕС

На Дніпропетровщині у селищі Васильківка збудують міні-гідроелектростанцію на річці Вовчій.

Перший в області гідрооб’єкт з’явиться на місці зведеної на початку 50-х років минулого століття і потім занедбаної колгоспної ГЕС, передає EcoTown.

Проект реалізує ТОВ “Енергоактив-1” із Полтавщини у співпраці з ДП “Інвестиційно-інноваційний центр” Дніпропетровської ОДА. Інвестор, який зобов’язується відновити міні-ГЕС за власні кошти, планує закупити гідротурбіни та інше силове обладнання українського виробництва.

Як зазначає голова Васильківки Сергій Павліченко, до відновлення міні-ГЕС селище спонукали періодичні відключення електроенергії.

«На початку 2017 року селищна рада провела відкритий конкурс на право оренди даного об’єкта з метою відновлення роботи ГЕС, – розповідає він. – Інвестор зобов’язався за 6 млн гривень відбудувати гідроелектростанцію, яка забезпечуватиме електроенергією центральну лікарню, школу, бюджетні установи у форс-мажорних ситуаціях, та впорядкувати зону відпочинку».

Наразі вже отримані технічні умови на приєднання до електромереж ПАТ “ДТЕК Дніпрообленерго”, ведуться ремонтні роботи будівлі та споруд, закуповується технологічне обладнання.

ТОВ “Енергоактив-1”, яке має досвід відновлення, будівництва та реальної експлуатації малих гідроелектростанцій у Полтавській та Київській областях, обіцяє налагодити на Васильківській ГЕС оперативне управління, встановити сучасні системи захисту та обліку та здійснювати контроль за станом навколишнього середовища.

Відновлення ГЕС сприятиме утворенню робочих місць, надходженню податків та зборів, розвитку інфраструктури у нещодавно створеній Васильківській об’єднаній територіальній громаді, переконаний Сергій Павліченко.

На додачу, гідрооб’єкт дозволить очистити річку від заторів та забруднення, а також забезпечить технічну аерацію води, яка приваблює рибу.

Колись колгоспна ГЕС забезпечувала електроенергією не тільки Васильківський район, а й частково Дніпропетровську область, зауважує директор ДП “Інвестиційно-інноваційний центр” Дніпропетровської ОДА Олександр Коломійцев.

«Сьогодні населені пункти переходять на зелену енергію – сонячні станції, міні-ГЕС, – каже він. – Час гігантоманії вже давно минув: це раніше можна було спалювати величезну кількість вугілля, викидати тисячі кубометрів отруєного повітря тільки для того, щоб отримати енергію, і транспортувати електрострум на сотні кілометрів, вводячи в експлуатацію електричні підстанції».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають