9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

Міністерство економічного розвитку запропонувало передбачити в бюджетній декларації 77 млрд грн на розвиток промисловості

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства запропонувало передбачити в Бюджетній декларації на 2021-2023 роки 77 млрд грн на проекти підтримки розвитку промисловості.

Як передає БізнесЦензор, про це глава міністерства Тимофій Милованов повідомив на брифінгу.

“Загальну суму ми подали в Бюджетну декларацію на 2021-2023 роки на загальну суму 77 млрд грн. Це досить велика сума грошей”, – повідомив міністр.

Милованов зазначив, що бюджетну підтримку аграріїв планується збільшити з 4 млрд грн в цьому році до сумарно понад 40 млрд грн в наступні три роки.

“У сільському господарстві фінансова підтримка сільгосп товаровиробників в цьому році 4 млрд грн, на наступні три роки ми просимо по 13,64 млрд грн. Це з урахуванням запуску ринку землі, як ми й обіцяли, ми будемо збільшувати підтримку”, – підкреслив Милованов.

Міністр також повідомив, що фінансування Фонду часткового гарантування кредитів для придбання землі запропоновано збільшити з 240 млн грн в поточному році до 1,04 млрд в наступних.

“Додатково з 2021 роки ми видаватимемо кредити фермерським господарствам або компенсувати ставку і там ми просимо поки що 500 мільйонів на кожен рік”, – уточнив Милованов.

Міністр додав, що також запропоновано передбачити з Бюджетної декларації на 2021-2023 роки держпідтримку експорту і промисловості.

Так, на підтримку і просування експорту планується направити у 2021 році 105 млн грн, збільшивши цю суму до 126 млн і 179 млн грн в наступні два роки.

“Експортно-кредитне агентство — ми додаємо по 2 млрд грн щороку в статутний капітал і компенсація відсотків на кредити експортерам — також по 2 млрд грн. Це дозволить підвищити експортний потенціал”, – сказав Милованов.

Міністр додав, що також планується кілька програм підтримки промисловості.

Зокрема, на розвиток авіабудування і високотехнологічних галузей планується виділити у 2021-2023 році 3 млрд, 6,6 млрд, 7,6 млрд грн відповідно.

На компенсації по кредитах на придбання виробничого обладнання планується виділити по 2 млрд грн в кожен з трьох років.

Співфінансування з держбюджету проєктів смарт-спеціалізації регіонів передбачено в сумі 1,5 млрд, 2,2 млрд і 3 млрд грн відповідно.

“Створення фонду енергоефективності в промисловості – тобто підтримка модернізації промисловості через поліпшення технологій в енергетиці – 0,5 млрд, 1 млрд, 1,5 млрд грн”, – додав Мілованок.

За словами міністра, ці пропозиції ще можуть обговорюватися з представниками галузей економіки, міжнародними партнерами і громадянами.

“Цифри будуть схожими, якщо бюджет зможе це собі дозволити, а конкретні програми можуть трохи змінюватися”, – зазначив глава Мінекономіки.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають