9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

Міністерство економічного розвитку і торгівлі зареєстрував новий індустріальний парк “Київщина”

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України включило до Реєстру індустріальних (промислових) парків індустріальний парк “Київщина” (с. Нові Петрівці Вишгородського района Київської обл.), Який став 28-м в реєстрі.

Згідно з інформацією на сайті МЕРТ, парк включений до реєстру 25 жовтня.

Ініціатором створення парку виступило ПрАТ “Промислово-технологічний парк” Київщина”. Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Парк створений строком на 30 років, загальна площа його земельної ділянки – 118,36 га.

За даними НКЦБФР, ПрАТ “Промислово-технологічний парк “Київщина” зареєстровано в Нових Петрівцях У 2002 році, на його базі планувалося створити технопарк.

Станом на 2 квартал 2017 року його акціонерами є два київських ТОВ – “КАМ” і “Фобос” (по 42,8745% акцій) і Вишгородський районний комунальний фонд підтримки підприємництва (14,2411%).

За інформацією МЕРТ, з 2013 року відповідно до закону “Про індустріальні парки” в Україні ініційовано створення 30 індустріальних парків, з яких 28 включені в реєстр ВП.

Станом на 25 жовтня поточного року в Україні також функціонує сім приватних парків, які не включені до реєстру.

Місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та приватними суб’єктами відпрацьовуються питання створення індустріальних парків в Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Закарпатській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській. Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Херсонській, Чернігівській, Чернівецькій, Черкаській, Тернопільській областях і в Києві.

Згідно із законодавством, ІП може розміщуватися на одному або декількох суміжних земельних ділянках. Його площа повинна бути від 15 до 700 га. Парк створюється на термін не менше 30 років.

Держпідтримка створення і функціонування ІП включає виділення коштів з держфонду регіонального розвитку за умови співфінансування з місцевих бюджетів в розмірі 10% їх кошторисної вартості, звільнення від пайової участі в розвитку місцевої інфраструктури в разі будівництва об’єктів в межах ВП, а також звільнення від сплати імпортного мита при ввезенні обладнання та комплектуючих, які не виробляються в Україні.

Всього в 28 індустріальні парки країни, згідно з реєстром МЕРТ, в якості учасників зареєстровані ТОВ “Шосткинський елеватор” в індустріальному парку “Свема” (Сумська обл.); ТОВ “СГ Метанол”, “сингаза ФТС і” Інвестиційна група “Квартал” в ІП “Павлоград” (Дніпропетровського обл.), ПП “Ланна-Агро” в Ланнівском ВП.

Останні новини:

Зараз читають