9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 12 Серпня, 2022

Комітет Європарламенту схвалив призупинення ввізних мит на українську продукцію на рік

Комітет Європейського парламенту із міжнародної торгівлі для підтримки економіки України схвалив зупинення ввізного мита ЄС на українські товари на один рік. Остаточне затвердження заплановане на 19 травня 2022 року на пленарному засіданні.

Про це повідомляється на сайті Європарламенту, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на AgroPortal.ua.

Проєкт тексту Комітету з міжнародної торгівлі був прийнятий 38 голосами «за», 1 – «проти» та 3 – утрималися.

«Депутати Комітету з міжнародної торгівлі схвалили пропозицію Європейської комісії щодо тимчасової лібералізації торгівлі українською продукцією після російської агресії, яка завадила Україні продовжувати свою торгівлю з рештою світу. Ухвалені положення передбачають як повне призупинення ввізного мита на промислові товари, системи вхідних цін на фрукти та овочі, так і антидемпінгові мита», — йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, проєкт тексту має пройти прискорену процедуру, щоби бути винесеним на голосування всього парламенту 19 травня. Текст набуде чинності наступного дня після публікації в Офіційному журналі ЄС.

ЄС є найбільшим торговельним партнером України, товарообіг з яким у 2021 році становив понад 40% зовнішньої торгівлі країни. Своєю чергою, Україна є 15-м найбільшим торговельним партнером ЄС.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають