9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Червня, 2023

Кабмін збільшив видатки на сектор безпеки і оборони

Кабінет міністрів України підтримав законопроєкт про збільшення видатків державного бюджету на сектор безпеки і оборони. У документі йдеться про 537 млрд гривень додаткових коштів.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України, передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Кабмін 13 березня схвалив проєкт закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» щодо забезпечення видатками сектору безпеки і оборони.

Законопроєкт розробили для більшої протидії збройній агресії Російської Федерації проти України.

Після запропонованих змін загальний бюджет на сектор безпеки і оборони становитиме 1 трильйон 670 млрд гривень, це 26,6% від ВВП.

Законопроєкт передбачає збільшення видатків загального фонду державного бюджету на 537,2 млрд гривень, у тому числі:

  • на сектор безпеки і оборони – 518,2 млрд грн, з яких 477,2 млрд грн – оплата праці з нарахуваннями, спецтехніка та обладнання – 30,2 млрд грн, інші видатки – 10,8 млрд гривень;
  • на резервний фонд – 19,0 млрд гривень.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, наприкінці 2022 року уряд планував спрямувати на армію та безпеку України майже 90% усіх податків та зборів, які сплатять громадяни та бізнес наступного року.

Дефіцит бюджету планували закрити завдяки підтримці міжнародних партнерів.

«Майже 90% усіх податків та зборів, які сплатять громадяни та бізнес наступного року, будуть спрямовані урядом на нашу армію та безпеку країни. Це реалії бюджету на 2023 рік, що був ухвалений цього тижня», – сказав прем’єр-міністр.

Зокрема, цього року на Збройні Сили України та безпеку заплановано виділити 1,1 трлн гривень.

Останні новини:

Зараз читають