9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 18 Серпня, 2022

Зарубіжні інвестори з початку 2017 року проявляють активний інтерес до українських активів

Зовнішні інвестори все більше цікавляться активами в Україні – партнер Deloitte Ukraine.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Ми бачимо значну зацікавленість іноземних інвесторів в приватних угодах. В останні 11 місяців ми з ними спілкуємося дуже часто. До цього інтерес до українських компаній серед іноземних інвесторів був відсутній майже три роки, – сказав Дмитро Ануфрієв., виступаючи на Українському інвестиційному форумі, організованому Асоціацією інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine, в п’ятницю в Києві.

За словами Д.Ануфрієва, в даний час в фокусі інвесторів – IT-активи, енергетичний сектор, інфраструктурні об’єкти. Крім цього, як і раніше залишається високим інтерес до агросектору, деякий інтерес – до нерухомості і банківського сектору.

Серед зацікавлених – переважно європейські стратегічні інвестори і прямі інвестиційні фонди. У той же час присутні китайські і американські інвестори.

Разом з тим партнер Deloitte відзначив, що в абсолютних показниках цей інтерес все ще обмежений в порівнянні з кількома роками раніше. При цьому інвестори поводяться більш обережно.

Це обумовлено рядом причин. Нещодавно інвесткомпанія” Драгон Капітал “оприлюднила дослідження, де всі вони були названі, в тому числі основні – висока корупція та неефективна судова система країни” – сказав Д.Ануфрієв.

Говорячи про внутрішні інвестиції, Д.Ануфрієв зазначив, що українським компаніям і підприємствам, перш за все, необхідно реструктуризувати наявні борги.

Близько 60 української банківської системи складається з” поганий “заборгованості, а це означає, що компанії не в змозі обслуговувати свої зобов’язання. Тому питання номер один – реструктуризувати” погану “заборгованість”, – сказав він.

На думку Д. Ануфрієва, в рамках вирішення цього питання компаніям так чи інакше доведеться залучати додатковий капітал, і тут важливо налагодження співпраці зі стратегічними інвесторами, прямими інвестфондами, а також з міжнародними фінансовими інститутами, такими як Європейський банк реконструкції і розвитку, Міжнародна фінансова корпорація та ін.

Тільки після реструктуризації” поганий “заборгованості можна буде розраховувати на розширення в Україні кредитування як міжнародними банками, так і вітчизняними. Потім, через деякий час, можна буде очікувати і повернення компаній на ринок капіталу – як боргового, так і акціонерного, – сказав він.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають