9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 25 Січня, 2021

Зарубіжні інвестори з початку 2017 року проявляють активний інтерес до українських активів

 • Зовнішні інвестори все більше цікавляться активами в Україні – партнер Deloitte Ukraine.

  Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  Ми бачимо значну зацікавленість іноземних інвесторів в приватних угодах. В останні 11 місяців ми з ними спілкуємося дуже часто. До цього інтерес до українських компаній серед іноземних інвесторів був відсутній майже три роки, – сказав Дмитро Ануфрієв., виступаючи на Українському інвестиційному форумі, організованому Асоціацією інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine, в п’ятницю в Києві.

  За словами Д.Ануфрієва, в даний час в фокусі інвесторів – IT-активи, енергетичний сектор, інфраструктурні об’єкти. Крім цього, як і раніше залишається високим інтерес до агросектору, деякий інтерес – до нерухомості і банківського сектору.

  Серед зацікавлених – переважно європейські стратегічні інвестори і прямі інвестиційні фонди. У той же час присутні китайські і американські інвестори.

  Разом з тим партнер Deloitte відзначив, що в абсолютних показниках цей інтерес все ще обмежений в порівнянні з кількома роками раніше. При цьому інвестори поводяться більш обережно.

  Це обумовлено рядом причин. Нещодавно інвесткомпанія” Драгон Капітал “оприлюднила дослідження, де всі вони були названі, в тому числі основні – висока корупція та неефективна судова система країни” – сказав Д.Ануфрієв.

  Говорячи про внутрішні інвестиції, Д.Ануфрієв зазначив, що українським компаніям і підприємствам, перш за все, необхідно реструктуризувати наявні борги.

  Близько 60 української банківської системи складається з” поганий “заборгованості, а це означає, що компанії не в змозі обслуговувати свої зобов’язання. Тому питання номер один – реструктуризувати” погану “заборгованість”, – сказав він.

  На думку Д. Ануфрієва, в рамках вирішення цього питання компаніям так чи інакше доведеться залучати додатковий капітал, і тут важливо налагодження співпраці зі стратегічними інвесторами, прямими інвестфондами, а також з міжнародними фінансовими інститутами, такими як Європейський банк реконструкції і розвитку, Міжнародна фінансова корпорація та ін.

  Тільки після реструктуризації” поганий “заборгованості можна буде розраховувати на розширення в Україні кредитування як міжнародними банками, так і вітчизняними. Потім, через деякий час, можна буде очікувати і повернення компаній на ринок капіталу – як боргового, так і акціонерного, – сказав він.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На Львівщині відновили 30 кілометрів туристичного маршруту

  У Львівській області відновлено 30 кілометрів туристичного маршруту Т-14-15 Мостиська — Самбір — Борислав.

  Завод «Маяк» представив мультикаліберну платформу «КалашНаш»

  Українське підприємство Завод «Маяк», що входить до складу концерну «Укроборонпром» представило мультикаліберну платформу «КалашНаш».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Перша концесійна дорога в Україні може з’явитися цього року

  Україна у 2021 році почне реалізацію першої концесійної дороги, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Кернел” реалізовує низку надважливих інфраструктурних проєктів в порту Чорноморськ

  У компанії "Кернел" озвучили плани з розвитку перевалочних потужностей компанії в порту Чорноморськ.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Чергова партія гелікоптерів H125 готується до відправлення українським прикордонникам

  Для Державної прикордонної служби України готується для відправлення чергова партія гелікоптерів Airbus Н125.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Довгоочікувана реформа мережі наукових установ є пріоритетним завданням для НАН України

  На 2021 рік запланована реформа мережі наукових установ Національної академії наук України.Про це заявив Президент НАН України...

  «Укроборонпром» не полишає надій добудувати другу «Мрію»

  Державний концерн "Укроборонпром" шукає закордонного інвестора для реалізації проєкту "Мрія-2".Про це гендиректор ДК "Укроборонпром" Юрій Гусєв заявив в ефірі телеканалу...

  Уряд виділив майже півтора мільярда гривень на будівництво аеропорту в Дніпрі

  Для будівництва нового аеропорту в Дніпрі уряд виділив 1 мільярд 400 мільйонів гривень на нинішній рік.Передає Національний Промисловий...

  Зараз читають

  П’ять міст України купували трамваї у 2020 році

  У 2020 році п'ять міст України придбали 49 трамваїв.Цю інформацію надав ресурс AllTransUA,...

  Українських військових екіпірують високотехнологічним обладнанням українського виробництва

  Найближчим часом українські військові будуть оснащені й екіпіровані за зраском бійців НАТО. Адже над цим сьогодні працює...

  У Карантинній гавані порту Одеси обробляються одночасно п’ять балкерів (фото)

  У Карантинній гавані Одеського морського порту обробляються одночасно п'ять суховантажів.Про це пише ЦТС...

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження...