9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

Запуск київського City Express обійдеться в десять мільярдів гривень

 • В Україні 22 лютого анонсували реалізацію проєкту приміських поїздів City Express в Києві, Дніпрі та Харкові. Голова правління АТ “Уркзалізниця” Володимир Жмак назвав проєкт практичним і реальним. Своєю чергою, голова “Пасажирської компанії” УЗ Олександр Перцовський каже, що реалізація тільки першої (київської) частини проєкту обійдеться в суму близько 10 мільярдів гривень.

  Про це Перцовський розповів в інтерв’ю журналістам, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  За словами топменеджера УЗ, реалізація проєкту буде складатися з таких складових, як оновлення рухомого складу, залізничної інфраструктури та платформ, будівництво депо й ІТ-розробки.

  “Відновити один поїзд коштує приблизно 50-60 млн грн. Це капремонт електропоїзда – базової електрички, але вже комфортної … Якщо ми говоримо про City Express в Києві, то це десь 9 поїздів – тобто 450-500 млн грн. Частина з цих експресів – приблизно половину – направимо на міста-сателіти столиці. Якщо знайдемо ще додатковий ресурс, може бути, відновимо ще 2-5 складів. Для закупівель потрібні вже зовсім інші гроші. Один склад міського електропоїзда коштує 9-11 млн євро. І, за розрахунками, для того, щоб налагодити якісне сполучення, потрібно ще близько 20 поїздів. Ми планували отримати їх завдяки модернізації та ще 20 – нових. тобто, потрібно ще близько 200 млн євро”, – пояснює Перцовський.

  “У київському проєкті задіяні 50-52 станції різного типу. Якщо рахувати до 50 млн грн в середньому на оновлення [платформ], створення безбар’єрного середовища, то знадобиться ще десь 2,5 млрд грн”, – додав голова “Пасажирської компанії”.

  Будівництво нового депо для обслуговування близько 40 поїздів він оцінив у 2-3 млрд грн. Ще одна складова – ІТ-розробка єдиного квитка і єдиної системи управління рухом.

  “Тому в підсумку приблизна цифра – 10 млрд грн”, – резюмував Олександр Перцовський.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана інформація озвучена директором Львівського державного авіаційного ремонтного...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в сторону острова Хортиця.

  Порт Чорноморськ зайняв перше місце серед портів України за перевалкою зернових

  Морський порт Чорноморськ у першому півріччі 2021 року перевалив 5,3 мільйона тонн зернових вантажів, що є рекордним показником в порівнянні з усіма...

  Зараз читають

  Морська охорона замовила навігаційний ремонт плавучої казарми

  Плавучу казарму проєкту Р-140 Морської охорони очікує навігаційний ремонт.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Мотор Січ” купує іспанську технологію з виробництва композитів для гелікоптерів

  У 2022 році підприємство "Мотор Січ" придбає іспанську технологію з виробництва композитів для цивільних вертольотів.

  Визначено два можливих місця для будівництва нового маріупольського аеропорту

  Існуючий аеропорт Маріуполя не вводитимуть в експлуатацію через близькість до лінії фронту та з міркувань безпеки. Замість...

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень...