9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 11 Квітня, 2021

Запуск київського City Express обійдеться в десять мільярдів гривень

 • В Україні 22 лютого анонсували реалізацію проєкту приміських поїздів City Express в Києві, Дніпрі та Харкові. Голова правління АТ “Уркзалізниця” Володимир Жмак назвав проєкт практичним і реальним. Своєю чергою, голова “Пасажирської компанії” УЗ Олександр Перцовський каже, що реалізація тільки першої (київської) частини проєкту обійдеться в суму близько 10 мільярдів гривень.

  Про це Перцовський розповів в інтерв’ю журналістам, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  За словами топменеджера УЗ, реалізація проєкту буде складатися з таких складових, як оновлення рухомого складу, залізничної інфраструктури та платформ, будівництво депо й ІТ-розробки.

  “Відновити один поїзд коштує приблизно 50-60 млн грн. Це капремонт електропоїзда – базової електрички, але вже комфортної … Якщо ми говоримо про City Express в Києві, то це десь 9 поїздів – тобто 450-500 млн грн. Частина з цих експресів – приблизно половину – направимо на міста-сателіти столиці. Якщо знайдемо ще додатковий ресурс, може бути, відновимо ще 2-5 складів. Для закупівель потрібні вже зовсім інші гроші. Один склад міського електропоїзда коштує 9-11 млн євро. І, за розрахунками, для того, щоб налагодити якісне сполучення, потрібно ще близько 20 поїздів. Ми планували отримати їх завдяки модернізації та ще 20 – нових. тобто, потрібно ще близько 200 млн євро”, – пояснює Перцовський.

  “У київському проєкті задіяні 50-52 станції різного типу. Якщо рахувати до 50 млн грн в середньому на оновлення [платформ], створення безбар’єрного середовища, то знадобиться ще десь 2,5 млрд грн”, – додав голова “Пасажирської компанії”.

  Будівництво нового депо для обслуговування близько 40 поїздів він оцінив у 2-3 млрд грн. Ще одна складова – ІТ-розробка єдиного квитка і єдиної системи управління рухом.

  “Тому в підсумку приблизна цифра – 10 млрд грн”, – резюмував Олександр Перцовський.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Укроборонпром” працює над створенням керованих снарядів 155-мм з дальністю 50 кілометрів

  В України продовжують розвивати тематику керованих боєприпасів в рамках програми "Квітник"/"Барвінок". Про амбітні плани з розвитку боєприпасної...

  Міноборони отримає літак Ан-148 від “Антонова” та гелікоптер Мі-8

  Літак Ан-148-100В та гелікоптер Мі-8МТВ-1 зі складу Державного авіаційного підприємства "Україна" (підпорядкована ДУСі) передають у розпорядження Міністерству оборони України.

  Заводі «Океан» прийняв на ремонт черговий суховантаж (фото)

  У Миколаєві 8 квітня на Суднобудівному заводі «Океан» стало для проходження ремонту судно SOLKA 2.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Укравтодор” розпочав ремонт автодороги на території Чорнобильської зони (фото)

  У Чорнобильській зоні стартували ремонтні роботи на 40 кілометровій ділянці дороги між КПП "Дитятки" і КПП "Прип'ять" та під'їзду до ЧАЕС.

  П’ятий екіпаж катера Island готовий до відправки на навчання у США

  П’ятий екіпаж патрульного катеру Island готовий до виряджання у США на навчання.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами Європейського Союзу.

  Проведено стендові випробування двигуна для надзвукової ракети «Блискавка»

  Державне підприємство «Івченко-Прогрес» провело стендові випробування прототипу двигуна до надзвукової ракети «Блискавка».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Уряд вказав джерела фінансування космічної системи «Січ-2-1»

  Уряд вказав джерела фінансування для створення космічної системи «Січ-2-1» в інтересах українських структур і відомств.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  Представлено візуалізацію проєкту нової української важкої БМП «Вавілон»

  З’явилась візуалізація проєкту української важкої БМП «Вавілон», що розробляється ТОВ «Інженерна група «Арей» за державним оборонним замовленням...

  Уряд заборонив ввезення залізничних коліс та колісних осей з Росії

  Кабінет міністрів України заборонив ввезення на митну територію нашої держави залізничних коліс і колісних осей з Російської...

  Заводі «Океан» прийняв на ремонт черговий суховантаж (фото)

  У Миколаєві 8 квітня на Суднобудівному заводі «Океан» стало для проходження ремонту судно SOLKA 2.

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами...