9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

За останні два роки Україна збільшила капітальні інвестиції у вугільну галузь більш ніж у чотири рази

На даний час здійснюються всі необхідні заходи по модернізації і технічного переоснащення шахт.

Україна в останні роки істотно наростила капітальні інвестиції у вугільну галузь. Так, сума інвестицій зросла більш ніж в 4 рази – з 60,7 млн ​​грн. у 2015 році до 247,9 млн грн. у 2017. Про це повідомило Міністерство палива та енергетики України у відповіді на журналістський запит видання «Деньги».

Середня ціна 1 тонни товарної вугільної продукції з урахуванням її якості за 4 місяці 2018 становить 2 056,39 грн., Що на 607,92 грн. більше, ніж за відповідний період 2017 року. Зростання цін на вугільну продукцію в середньому на 42,0% в порівнянні з 4 місяцями 2017 дозволив отримати 570,4 млн грн додаткового доходу, але за рахунок втрати обсягу товарної продукції позитивний результат зменшений на 52,3 грн.

У Міністерстві відзначили, що, незважаючи на зростання ціни вугільної продукції, без зростання обсягів видобутку вугілля досягти істотного поліпшення фінансового стану державної вугільної галузі неможливо.

Зазначений обсяг видобутку рядового вугілля можливо забезпечити лише за наявності капітальних вкладень за рахунок усіх фінансових ресурсів, – відзначили у відповіді на журналістський запит.

За словами профільного відомства, на даний момент здійснюються всі необхідні заходи по модернізації і технічного переоснащення шахт.

Так Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міненерговугілля про надання державним вугільним шахтам державної гарантії для забезпечення виконання боргових зобов’язань за кредитами, залученими для реалізації інвестиційних проектів з модернізації та технічного переоснащення шахт, на суму понад 1 млрд гривень.

Впровадження 6 інвестиційних проектів дозволить підприємствам збільшити видобуток, досягти беззбитковості, отримувати прибуток і своєчасно виплачувати заробітну плату шахтарям.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають