9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

ЄС та ЄБРР виділили 160 тис. євро у вигляді кліматичних інноваційних ваучерів шістьом українським компаніям

Європейський союз (ЄС) і Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) в рамках програми фінансування та передачі технологій для боротьби з кліматичними змінами (FINTECC) виділили EUR160 тис. у формі кліматичних інноваційних ваучерів (КІП) шести українським компаніям: “ВТС-Комплект” (Дніпро), “Інженерні інновації” (Львів), Ecoisme, “Електрокарс”, Інститут екології та енергозбереження і “Укрцентр-Груп” (всі – Київ).

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на FINANCE.UA .

Як йдеться у повідомленні ЄБРР, програма КІВ з бюджетом EUR1 млн розрахована на надання підтримки близько 50 інноваційним проектам в Україні.

Згідно з релізом, буде проведено ще три етапи конкурсного відбору, на яких визначаться додаткові одержувачі, розмір ваучерів на окремі проекти може становити від EUR20 тис. до EUR50 тис. в залежності від інноваційності, складності і потенційних переваг.

Проект КІП реалізується українським НДО “Грінкубатор”, а Україна стала першою серед країн діяльності ЄБРР, яка може скористатися цим інструментом.

Асоційований директор департаменту енергоефективності та зміни клімату ЄБРР Сергій Масліченко уточнив, що в першому відборі за інноваційні ваучери змагалося понад 40 компаній.

КІП забезпечать грантове фінансування для дослідників та підприємств, що пропонують енергозберігаючі технології та заходи, спрямовані на скорочення викидів парникових газів.

Ecoisme залучає кошти на організацію моніторингу ефективності споживання електроенергії, “Електрокарс” – на білінгові системи для зарядних станцій для електромобілів, “Інженерні інновації” – на технологію виробництва модульних залізобетонних конструкцій, Інститут екології та енергозбереження – на програмне забезпечення роботи котлів на біомасі, “ВТС-Комплект” – на рекуператор з картону, “Укрцентр-Груп” – на ізоляційний матеріал на основі технічної коноплі.

Трирічна програма ЄБРР FINTECC була запущена в Україні в лютому 2016 року і забезпечена грантовим фінансуванням у сумі $7 млн від Глобального екологічного фонду (ГЕФ) та EUR4 млн – від Інвестиційного фонду сусідства ЄС (ІФП).

Останні новини:

Зараз читають