9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

ЄБРР має намір виділити 160 млн євро на будівництво метро в Харкові

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) розглядає можливість виділення Україні кредиту на EUR160 млн для продовження “зеленої” лінії міського метрополітену Харкова.

Згідно з повідомленням, розміщеним на веб-сайті банку, рада директорів планує розглянути цей проект 20 вересня цього року. Передає Інтерфакс-Україна.

ЄБРР вказує, що співфінансування такого ж обсягу у вигляді суверенного кредиту планує надати і Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а загальна вартість проекту становить приблизно EUR320 млн.

ЄІБ, який повідомив про можливість виділення такого кредиту в травні цього року, в липні уточнив, що проект передбачає продовження “зеленої” гілки метрополітену в Харкові на 3,47 км в напрямку аеропорту, будівництво двох станцій метро – “Державінська” і “Одеська”, будівництво депо і придбання 85 рухомого складу.

Передбачається, що обидві станції і ділянку від існуючих тунелів до станції “Державінська” (959 м) будуть побудовані “відкритим способом”, тоді як перегінні тунелі між новими станціями (2514 м) – за допомогою тунелепрохідного комплексу.

Будівництво торкнеться 45 будинків, з яких 3 багатоповерхових, з 247 зареєстрованими мешканцями, і кілька комерційних об’єктів.

Як повідомлялося, 25 грудня 2014 року Харківська міськрада ухвалила рішення про створення групи управління інвестпроектом “Продовження третьої лінії метрополітену в Харкові”, який передбачалося реалізовувати спільно з ЄБРР. На прес-конференції в Харкові директор ЄБРР в Україні Шевки Аджунер 13 грудня 2016 року висловив надію, що договір про фінансування будівництва метро буде підписаний в першому півріччі 2017 року.

Харківська міськрада 21 грудня 2016 року підтримав участь комунального підприємства (КП) “Харківський метрополітен” в інвестиційному проекті “Продовження третьої лінії метрополітену в Харкові” і дав згоду на отримання позики ЄБРР та ЄІБ, залучених державою для реалізації цього проекту, на суму EUR320 млн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають