9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

Відео: Мер Києва підписав угоду про будівництво метро на Троєщину

Інвесторами будівництва четвертої гілки київського метро стали китайські компанії

Міський голова Києва Віталій Кличко та заступник голови правління China Pacific Construction Group Го Уін підписали угоду про співпрацю щодо будівництва четвертої лінії метро у Києві. Угода була підписана між КМДА та китайським консорціумом. До складу консорціуму входять компанії China Railway International Group Co., Ltd. та China Pacific Construction Group.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу мера Києва.

Угодою передбачено створення робочої групи з українських та китайських спеціалістів, яка розробить технічні та фінансові рішення для реалізації проекту. Вартість будівництва оцінюють у 2 млрд доларів США. Майже 85% від прогнозованої вартості проекту буде забезпечено за рахунок кредиту від китайських фінансових установ.

Можливість залучення цього кредиту розглядається Україною із наданням державної гарантії на повернення кредитних коштів. Термін повернення кредиту – від 15 до 20 років. При цьому процентна ставка буде предметом переговорів, – наголосив Кличко.

Згідно з проектом 18 км гілка метро з 13-ма станціями та пересадочною лінією буде побудована упродовж 5-ти років.

Розвиток транспортної інфраструктури є одним із головних пріоритетів для столичної влади. Один із важливих проектів – добудова Подільсько-Воскресенського мосту. І переговори про добудову мосту ми ведемо з німецькими інвесторами. А коли буде готовий міст, це дасть можливість для наступного кроку – будівництва четвертої лінії столичного метро на Троєщину, – зазначив Кличко під час церемонії підписання.

У свою чергу, Го Уін, який підписав угоду від імені китайської сторони, подякував Віталію Кличку за підтримку в реалізації цього проекту. Він зазначив, що після року  спільних зусиль сторони нарешті досягнули офіційної угоди.  Китайська сторона має  гарний досвід розбудови метро у всьому світі.

Останні новини:

Зараз читають