9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Грудня, 2021

Великий інвестиційний фонд з ОАЕ візьме участь у “великій приватизації” українських підприємств

В Україну хоче зайти один з найбільших арабських інвестиційних фондів – Mubadala, що прагне вкладати кошти в інфраструктурні підприємства та зацікавився великими українськими підприємствами.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу МЗС України.

Зокрема, фонд Mubadala зацікавлений в семи українських підприємствах, серед яких – Об’єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК), “Центренерго” та ряд обленерго. Представники Міністерства закордонних справ і Фонду держмайна України разом із представниками Mubadala обговорили стадію підготовки проєктів та операційні питання. Зокрема, вони домовилися за сприяння МЗС і посольства України в ОАЕ встановити зв’язок на операційному рівні між представниками Mubadala і Фондом держмайна України (ФДМ). У разі послаблення карантину вже в липні може відбутися візит в Україну комісії фонду Mubadala, завдання якої – побачити і оцінити привабливість об’єктів.

Я дуже задоволений, що фонд Mubadala зацікавлений взяти участь у великій приватизації в Україні. Це хороший сигнал, потужні світові гравці бачать великий потенціал України і хочуть інвестувати. Крім того, участь великих інвестиційних фондів робить процес великої приватизації більш конкурентним, – заявив за підсумками зустрічі міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, що у лютому глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко повідомив, що за нинішній рік планується продати понад 500 підприємств, отримавши за них до держбюджету близько 12 млрд грн. З них 6 млрд – від малої приватизації і 6 млрд грн – від великої.

Інвестиційний фонд Mubadala відомий тим, що вкладає кошти в нерухомість і інфраструктуру, авіакосмічну промисловість, відновлювальну енергетику, нафтохімічну промисловість, металургію, напівпровідники, фармацевтику, комунальний сектор і підприємства ВПК в більш ніж 50 країнах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають